Faşistler birliği köpekleri savundu

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Türkiye’ye karşı cephe alan AB ülkelerinin sözcülüğünü yaptı. Juncker, Hollanda’nın faşist uygulamalarını doğru bulduğunu söyledi. Skandal açıklamalar, yalanlar ve tehditlerle sürdü. 

Türkiye’ye karşı Avrupa’nın saldırıları sürüyor. Faşist ülkeler kurdukları birliğin üstünden tek bir ağız olup karalama kampanyalarını yürütürken, Nazi kalıntısı Almanya’nın algı medyası aracı oluyor.

Tepki doğruydu

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Türkiye ile Hollanda arasında yaşanan toplantı krizi esnasında Hollanda’nın giriş yasağı koymasına “Bu tepki doğruydu” diyerek faşistlerden yana taraf oldu. AB çapında giriş yasakları gerekip gerekmediği yönündeki bir soruya da yanıt veren Juncker “AB kendi sorumluluk alanıyla kendisini sınırlamalı.

Giriş yasağı

Bunun dışındaki konular üye ülkelerin sorumluluk alanına girer. Her ülke Türk siyasilerin seçim çalışması yapmasına kendisi karar vermeli” ifadelerini kullandı. Juncker bu ifadelerle de giriş yasağına sıcak baktığı sinyalini vermiş oldu.