• Bist 100
    97149
  • Dolar
    5,7635
  • Euro
    6,4297
  • Altın
    279,1970
İstanbul
23 / 31
0530 708 54 54
0530 708 54 54
24 Nisan 2019 Çarşamba 19:28:40 | Son Güncelleme: 25 Nisan 2019 Perşembe 11:30:16

ABD’deki İslâm düşmanlarına en güzel cevabı verdi

ABD’nin başkenti Vaşington’da İslâm karşıtı protesto düzenleyen bir gruba denk gelen 24 yaşındaki Şeyma İsmail, önlerinde çömelip gülümseyerek poz verdi. Fotoğraf karesinin internette hızla yayılmasının ardından açıklama yapan Şeyma, “Kendim olmaktan ne kadar mutlu olduğumu görmelerini istedim.” diye konuştu.

TM Dijital Haber Merkezi

ABD’nin Vaşington kentinde İslâm karşıtı ifadeler yer alan pankartlarıyla protesto düzenleyen bir gruba denk gelen 24 yaşındaki Şeyma İsmail, kendilerine verilebilecek en güzel yanıtı verdi.

Kendisine “Cehenneme git” diye bağırılan Şeyma, protestocuların önünde çömelip gülümseyerek poz verdi. Söz konusu fotoğraf karesinin kısa sürede internette yayılmasının ardından konuşan Şeyma, “Kendim olmaktan ne kadar mutlu olduğumu görmelerini istedim.” dedi.

Yüzündeki gülümsemeyi ve Müslüman bir kadın olarak dolaşmanın kendisini ne kadar mutlu ettiğini görmelerini sağlamaya çalıştığını anlatan Şeyma, “Onlara, nazik olmaya ve pişmanlık duymamaya devam edeceğimizi, bağnazlığa karşı tebessümü yaymayı sürdüreceğimizi göstermek istedim.” sözlerini kullandı.

SOSYAL MEDYA FENOMENİ OLDU

ABD'de İslam karşıtı bir grubun gösterisi sırasında protestocuların önünde fotoğraf çektiren Şeyma İsmail, verdiği alaycı pozlarla sosyal medyada fenomen oldu. 

ABD'de davranış terapisti olarak çalışan başörtülü İsmail (24), başkent Washington'da İslam karşıtı gösteri düzenleyen grubun önüne geçerek fotoğraf çektirdi. 

İsmail'in, "21 Nisan'da yobazlığın yüzüne güldüm ve başarının en büyüğünü hissederek yoluma yürüdüm." yorumuyla paylaştığı fotoğraflar kısa sürede Instagram ve Twitter üzerinden yayılarak on binlerce beğeni aldı. 

- "Bu fotoğrafı müzeye koyun"

Twitter kullanıcıları Şeyma'yı cesaretinden dolayı tebrik ederken, bir kullanıcı, "Bu fotoğrafı müzeye koyun." şeklinde yorum yaptı. 

İsmail, Buzzfeed adlı internet sitesine yaptığı açıklamada, geçen hafta Kuzey Amerika İslam Camiası ile Müslüman Amerikan Cemiyeti tarafından düzenlenen kongreye gittiğinde salon önündeki protestocuları gördüğünü belirtti. 

Birçok insanın protestolar nedeniyle moralinin bozulduğunu aktaran İsmail, "Protestocular önlerinden geçen bazı arkadaşlarıma 'cehenneme gidin' demiş. Onların nefretine kibarlıkla cevap vermek istedim. Arkadaşım Cemile'den fotoğrafımı çekmesini istedim." ifadesini kullandı. 

İsmail, fotoğrafları çekilirken protestocuların kendisine tepki gösterdiğini ancak buna rağmen moralini bozmadığını kaydetti. 

Fotoğrafların bu kadar çok yayılacağını tahmin etmediğini belirten İsmail, "Yakınlarım güvenliğim için endişeye kapıldı. Herkes benimle gurur duyarken, bir yandan da güvenliğim için dua ediyor." dedi.