Ivanka Trump , şimdiden Çin’de patentli 43 markanın sahibi oldu. 15 yeni ürün için kolları sıvadı

Ivanka Trump, babasının Çin politikasından bağımsız hareket etti. Donald Trump başkan olduğunda Çin’de patentli 24 markası bulunan Ivanka, şimdiden yeni 43 markanın sahibi oldu. 15 yeni ürün için kolları sıvadı.

Tüm dünya ABD başkanı olduğundan beri Donald Trump'ın dış politikalarıyla meşgul olurken yeni başkanın izlediği stratejiler ise çok konuşuldu. Rusya ile yakınlaşan, Ortadoğu'yu karıştıran, Küba ile normalleşme sürecini durduran, Avrupa'yı neredeyse muhatap bile almayan Trump'ın Çin'i ise baş düşman olarak gördüğü iddia edildi. Pekin-Londra arasındaki Demir İpekyolu projesi ile dünyanın en büyük ekonomisi olmayı hedefleyen Çin'in bu payeyi ABD'nin elinden almaması için Çin'de üretim yapan ABD markalarını kendi topraklarına çağrın Trump, kendi kızına ise söz dinletemedi. Başarılı bir iş kadını olan Ivanka Trump, kendi ismiyle oluşturduğu markasıyla dünya modasında kendisine yer edinirken üretimlerini Çin'de yaptırdığı belirlenmişti. Özellikle ayakkabı, parfüm ve hazır giyim alanlarında Çin'de patentli 24 ürünü bulunan Ivanka dünya çapında bir markaya dönüşürken, ona ürün yetiştirmeye çalışan fasoncuların çalışma koşulları da tartışmalar başlatmıştı..

 

KIZINA SÖZ DİNLETEMEDİ 

 

Ivanka'nın babasının başkan olmasından bu yana Çin yatırımlarını üçe katladığı ortaya çıktı. Donald Trump Apple gibi dev şirketlere "yatırımlarınızı Çin'den alın ve ABD'ye getirin" restini çekerken kendi kızının Çin yatırımlarını artırması dikkat çekti. Kısa zaman öncesine kadar Çin'de patentli 24 ürünü bulunan Ivanka Trump Collection, IT ve Ivanka Trump HQ isimli şirketlerin bir anda yeni yatırımlar yaptığı anlaşıldı. Hazır giyim, ayakkabı, çanta, parfüm gibi ürünlerde uzmanlaşan markaların ev tekstili, dekoratif ürünler, hediyelik eşyalar, mutfak aletleri, bijuteri ve mücevher alanlarında ürünler geliştirdiği ortaya çıktı. Ivanka'nın babası Donald Trump'ın başkan olmasından bu yana Çin'den 43 yeni ürün patenti aldığı ve 15 yeni başvurusunun bulunduğu belirtildi..