Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev: Suriye'ye askerlerimizi göndeririz

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev, "BM, bazı güçleri Suriye'ye gönderme kararı alırsa biz BM üyesi olarak oraya askerlerimizi gönderebiliriz" dedi.

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Birleşmiş  Milletlerin (BM) karar alması halinde Suriye'ye asker gönderebileceklerini  belirtti. 
 
Cumhurbaşkanı Nazarbayev, başkent Astana'daki Akorda Sarayı'nda  düzenlendiği basın toplantısında, Suriye'yle ilgili bir soru üzerine, Suriye  konulu 6. Astana Toplantısı'nın bugün başladığına dikkati çekti.

 
Astana'daki görüşmelerin sonucunda çatışmasızlık bölgelerinin  oluşturulduğunu hatırlatan Nazarbayev, bugünkü toplantılarda bir sonraki  çatışmasızlık bölgelerinin tartışılacağını söyledi.
 

Cumhurbaşkanı Nazarbayev, Suriye'deki kriz yüzünden çok sayıda kişinin  öldüğünü ya da mülteci konumuna düştüğünü vurguladı.

 
Kazakistan'ın Suriye'ye asker gönderip göndermeyeceği sorusuna  Nazarbayev, "Birleşmiş Milletler (BM) bazı güçleri (Suriye'ye) gönderme kararı  alırsa biz BM üyesi olarak oraya askerlerimizi gönderebiliriz." yanıtını verdi.
 
  

AA