Pensilvanya şeytanını iade edin 

ABD’de yaşayan vatansever Türkler, FETÖ elebaşının Türkiye’ye iade edilmesi için Beyaz Saray’ın sitesinde imza kampanyası başlattı. Ayrıca Pensilvanya’daki terör üssünde toplanan bir grup Feto’yu protesto etti.

ABD'de yaşayan Türkler, Beyaz Saray'ın resmi internet sitesinde “Adalet için Fetullah Gülen'i Türkiye'ye iade edin” başlıklı bir imza kampanyası başlattı. Beyaz Saray'ın internet sitesindeki “Dilekçe” bölümünde açılan imza kampanyası metninde, 15 Temmuz'daki darbe girişimi gecesi yaşananlar anlatıldı ve darbe girişimini FETÖ'nün gerçekleştirdiğine vurgu yapıldı. Darbeye teşebbüs edenlerin 249 kişiyi öldürdüğü ve 2 bin 195 kişiyi de  yaraladığı hatırlatılan metinde, “Darbe girişiminde hayatını kaybedenlerin ve yaralananların acısının dinmesi için ABD yönetiminin  Fetullah Gülen'i Türkiye'ye en hızlı şekilde iade edeceğine inanıyoruz” denildi. İmza kampanyasına, Beyaz Saray'ın internet sayfasındaki “Dilekçe” (petitions) bölümünden “petitions.whitehouse.gov” adresinden ulaşılabiliyor.  Pensilvanya eyaletindeki Türkler ise FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen'in evinin önünde protesto gösterisi düzenledi. 

PANKART AÇILDI

Gülen'in Pensilvanya'daki konutu önünde toplanan protestocular, ABD'nin Gülen'i barındırmaması için pankart açtı, slogan attı. Pankartlarda ABD hükümetinin Amerikan çocuklarını eğitmesi için bir teröriste mali yardım yaptığı da yer aldı ve Gülen okullarına dikkat çekildi. 

Anma törenleri düzenlendi

FETÖ’nun iadesi için kampanya başlatılırken, 15 Temmuz şehitleri için anma programları düzenlendi. New York'taki Times Meydanı'nda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında tören düzenlendi. Amerika Diyanet Merkezi’nde ise şehitler için (DCA) mevlit okutuldu.