• Bist 100
  108659
 • Dolar
  5,7512
 • Euro
  6,3920
 • Altın
  272,5840
İstanbul
10 / 16
0530 708 54 54
0530 708 54 54
03 Aralık 2019 Salı 08:49:00 | Son Güncelleme: 03 Aralık 2019 Salı 08:49:15

VGM burs sonuçları yükseköğretim açıklandı mı? Üniversite VGM burs sonuçlarında geri sayım sürüyor!

Üniversite öğrencileri için VGM burs sonuçlarında geri sayım sürüyor. Arama motorlarında "VGM burs sonuçları yükseköğretim açıklandı mı?" sorusunun yanıtı merak ediliyor. Geçtiğimiz günlerde VGM burs sonuçlarını açıkladı. Ancak ortaöğretim öğrencilerinin burs başvuru sonuçları erişime açıldı. Yükseköğretim VGM burs sonuçları bu tarihte açıklanmadı. Öğrenciler heyecanla sonuçların açıklanacağı günü bekliyor. VGM yükseköğretim burs sonuçları ile ilgili son dakika gelişmeleri haberimiz içerisinde yer alıyor...

VGM burs sonuçları yükseköğretim açıklandı mı? sorusunun yanıtı arama motorlarında yoğun olarak araştırılıyor. Üniversite VGM burs sonuçlarında geri sayım devam ediyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz günlerde ortaöğretim için VGM burs sonuçları açıklandı. Ancak yükseköğretim öğrencilerinin burs başvuru sonuçları erişime açılmadı. Vakıflar Genel Müdürlüğü, VGM yükseköğtetim burs sonuçlarına ilişkin açıklamada bulundu. İşte VGM yükseköğretim burs sonuçları ile ilgili son dakika gelişmeleri..

 

VGM BURS SONUÇLARI YÜKSEKÖĞRETİM AÇIKLANDI MI?

Vakıflar Genel Müdürlüğü 2019-2020 EĞİTİM YILI ORTAÖĞRENİM Burs Başvuru Sonuçları  geçtiğimiz günlerde açıklandı. Sonuçların açıklandığı gün yükseköğretim burs sonuçları ile ilgili açıklama yapıldı. 25 Kasım'da kurum tarafından yapılan açıklama şu şekilde:
 
"Yükseköğrenim burs başvurularının değerlenmeleri devam edilmektedir."

VGM BURS SONUÇLARI NEREDEN AÇIKLANIYOR?

Burs başvuru sonuçları internet sitemiz üzerinden açıklanacak olup konu ile ilgili tüm duyular yine VGM'nin internet sitesi üzerinden sizlerle paylaşılacaktır.

Burs almaya hak kazanan öğrencilere yapılacak işlemler ile ilgili olarak Bölge Müdürlüklerince bilgilendirmeler yapılacaktır.

VGM BURSU NE KADAR?

Ortaöğrenim öğrencilerine aylık 60,00 TL, yükseköğrenim öğrencilerine aylık 250,00 TL, Türkiye’deki eğitim kurumlarında okuyan yabancı uyruklu yükseköğrenim öğrencilerine ise 500,00 TL burs verilmektedir.

VGM BURSU NE ZAMAN YATIYOR?

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları sonuçlar açıklandıktan sonra mümkün olan en kısa sürede ödenir. Burs kazanan öğrencilere tamamlamaları gereken belgeler, hesap numarası açtırma ve diğer işlemler ile ilgili olarak Bölge Müdürlüklerimiz tarafından bilgi verilecektir. İlk burs ödemesi Ekim ayından, ödeme yapılan aya kadar geriye dönük olarak yapılır.