• Bist 100
  99.835
 • Dolar
  5,8173
 • Euro
  6,5789
 • Altın
  245,4756
İstanbul
8 / 16
0530 708 54 54
0530 708 54 54
14 Nisan 2018 00:00 | Cumartesi

ANKA Fuarın gözdesi olacak

Son bir yıldır Asya pazarına damga vuran TAI’nın farklı donanım ve kabiliyetlere sahip ANKA insansız hava aracı Asya’nın gözdesi olacak. 

TAI’DEN MALEZYA ÇIKARMASI

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ/TAI) 16-19 Nisan'da Malezya'da gerçekleştirilecek Defence Services Asia (DSA) Fuarı'na katılacak. DSA Fuarı'nda, şirketin başta ANKA insansız hava aracı (İHA) olmak üzere, T129 ATAK, T625 Helikopteri, HÜRKUŞ ve Milli Muharip Uçak (MMU) maketleri sergilenecek.

DEFTECH’LE İŞBİRLİĞİ 

İlk gününde Malezya Başbakanı Necip Rezak’la ülkenin savunma bakanı ve hava kuvvetleri komutanının da katılması beklenen fuarda, TAI ve DEFTECH firmaları, Malezya'nın İHA tedarikine yönelik işbirliği için güven tazeleyecek. Malezya'nın önde gelen holdinglerinden DRB-HICOM bünyesindeki DEFTECH şirketiyle geçen yılki IDEF'te ivme kazanan görüşmeler bir adım daha ileri taşınacak. Asya pazarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere gittiği ülkelerle dinamik ilişkilerini sürdüren TAI, Malezya'da ANKA başta olmak üzere, çeşitli ürünlerini sergileyecek. TAI, Asya'da iddiasını sürdürerek, ses getirecek işbirlikleri için görüşmeler gerçekleştirecek. Son bir yıldır Asya pazarına damga vuran TAI, Malezya'da ANKA'yı ön plana çıkaracak.

GERÇEK ZAMANLI GÖRÜNTÜ 

Güvenlik güçlerinin keşif, gözetleme, hedef teşhis, tespit, tanımlama ve takip ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilen ANKA'lar bu görevleri gece-gündüz, kötü hava şartlarında bile gerçek zamanlı görüntü istihbaratı sunarak gerçekleştiriyor. 

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ/TAI) mühendisleri tarafından geliştirilerek üretilen ANKA insansız hava araçlarının güvenlik güçleri tarafından kullanımı yaygınlaşıyor.