• Bist 100
  102556
 • Dolar
  5,7112
 • Euro
  6,3725
 • Altın
  260,6420
İstanbul
20 / 30
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
13 Kasım 2017 Pazartesi 20:47:46 | Son Güncelleme: 13 Kasım 2017 Pazartesi 20:50:13

Dünyada bir numara olacağız 

Her türlü engelleme çabalarına rağmen Türkiye büyüme ve ihracat rekorları kırmaya devam ediyor. Ekonomi Bakanı Zeybekci, aralıkta açıklanacak üçüncü çeyrek rakamlarının ülkemizi zirveye çıkaracağını söyledi. 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Geçen seneki tuzak, onların bütün algı operasyonları, aklını, ruhunu, vicdanını, kendini bile o Pensilvanya'daki şarlatana satmış olanların tüm gayretlerine rağmen, bu yüce ülke, bu millet, bakın büyüme rekorları kırıyor. İhracat rekorları kırıyoruz. Bir yere yazın, 12 Aralık'ta üçüncü çeyrek büyüme rakamları açıklandığında Türkiye dünyada bir numara olacak. Öyle laf veya gaz değil, göreceğiz tarihi de verdik” dedi.

FAİZ SIFIRA İNENE KADAR.... 

Bakan Zeybekci, çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittiği Erzincan'da yaptığı konuşmada, dış güçlere karşı verilen mücadelenin devam edeceğini, uyanık olunması gerektiğini belirterek, ülkeye, millete ve vatana kastedenlerin de ellerinden geleni arkalarına koymamayı sürdüreceğini dile getirdi. Milletin ve devletin 2001'den önce namerde muhtaç halde olduğunu belirten Zeybekci, “Bu ülkeye IMF memuru geldiği zaman Cumhurbaşkanı, Başbakan hizaya geçerdi. Bu ülkede toplanan 100 liralık verginin 87 lirası faize gidiyordu. Bunu yaptıklarında bu ülkede ne olur, taş üstüne taş konur mu, hizmet olur mu, devlet çalışır mı? Bugün 100 liralık verginin 10 lirası faize gidiyor. Bundan bile Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım razı değil. Bunu sıfıra indirene kadar durmak yok, yola devam” diye konuştu.

6. BÜYÜK EKONOMİ 

Zeybekci, Türkiye'nin dünyanın 17'nci, Avrupa'nın 6'ncı büyük ekonomisi haline geldiğine işaret ederek, artık çok daha iyi durumda kanlı ve canlı bir Türkiye'nin olduğunu aktardı. Böyle güçlü bir Türkiye'nin istenilmediğini vurgulayan Zeybekci, şöyle devam etti: “Onun için güçlü Türkiye istemiyorlar. Onun için bu millete hükmedecek, bu milleti yönetecek, bu millete hakim olacak, bu millete, 'dağdaki çoban, göbeğini kaşıyan bidon kafalı adam' diyecek olanlar gelsin istiyorlar. Onlar topal Dursun'un Binali'sine razı değiller. Onlar amele Şükrü'nün Nihat'ına razı değiller. Onlar, kaptanın Recep Tayyip'ine razı değiller. Onların istedikleri başka ama bu millet ne derse o olur.” 

 • MAGAZİN
 • SPOR
 • YAŞAM
 • SANAT