Ermut: Cumhurbaşkanlığı sistemi yabancıyı cezbedecek 

Başbakanlık Yatırım Ajansı Başkanı Arda Ermut, “Halk oylaması sonrasında, uluslar arası yatırımcılardan aldığımız dönüşler de olumlu. Yatırımcılar da bunu bekliyor” dedi. 

Ermut, “Sonuçta anayasa değişikliği bir vaatte bulundu. Bu vaadin hızlı bir şekilde gerçekleşmeye başladığını elbette yatırımcılar görecekler ve bu durum yatırımlara da yansıyacak. İnşallah, olumlu meyvelerini 2017'de toplamaya başlarız diye düşünüyorum” ifadesini kullandı. 

“DÖNÜŞLER OLUMLU” 

Uluslararası yatırımcıların bürokrasinin daha etkin çalışması, kararların daha hızlı alınması, kamu reformu noktasında iyileştirmelerin yapılması ve siyasi istikrarla gelen öngörülebilir piyasa gibi niteliklere baktığını ve gelecek dönemde bu konularda iyileştirmelerin olacağını anlatan Arda Ermut, şöyle devam etti: 

“YATIRIMCI BUNU BEKLİYOR” 

“Halk oylaması sonrasında, uluslararası yatırımcılardan aldığımız dönüşler de bu anlamda olumlu. Bundan sonraki süreçte, mevzuat ve diğer reformlar konusunda neler yapılacağı, sistemde kimin nasıl görev alacağıyla ilgili konuların da netlik kazanmasıyla birlikte, adımların hızla atılmasını bekliyoruz. Yatırımcılar da bunu bekliyor.”