Türkiye'den al kazan

Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarları arasında yer alan Dubai Cityscape  dün kapılarını açtı. Türkiye'den 10 şirketin katıldığı fuarda, 'Körfez ülkeleri ile kardeşlik bağlarının kuvvetlendirilmesi emlakla olacak' mesajı verildi. 

MEHMET CANITATLI

Dubai Ctyscape Fuaarı'na bu yıl 10 Türk firması katıldı. Fuara bu yıl 11 projesiyle katılan Artaş İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Türkiye’nin yüksek yatırım potansiyelini Körfezli yatırımcılara yeni imkanlar sunduğunu belirterek, “Körfez'den bize gelerek ortak proje geliştirmek isteyen şirketlerin var olması sevindirici. Bizler, bu yıl 11 projemizle Dubai'deyiz” dedi. 

YATIRIMCILARDAN BÜYÜK İLGİ 

Çetinsaya, “1.2 milyar TL yatırım değerine sahip Avrupa Konutları Yamanevler projesinin de lansmanını Dubai’de yaptık. Türkiye'yi temsil eden bir şirket olarak fuarda körfezli yatırımcılardan büyük ilgi göreceğimizi umut ediyorum. Bugüne kadar Türkiye'ye gayrimenkul yatırımı yapanlar kazandı. Bu yıl fiyatlar oldukça uygun ve bunun gerisine düşülmez. Bu nedenle Türkiye'den alan yine kazanacak” diye konuştu. 

FUARDA İSTANBUL TANITILDI 

Artaş İnşaat, lansmanını gerçekleştirdiği Avrupa Konutları Yamanevler projesine ek olarak; satışı devam eden Avrupa Konutları Başakşehir, Avrupa Residence & Office Ataköy, Avrupa Office Ataşehir, Avrupa Konutları Kale 2, Avrupa Konutları Atakent 4 ile ortak girişimlerle geliştirilen Vadistanbul ve Tema İstanbul’un da fuarda tanıtımını yaptı. Yakın dönemde hayata geçireceği projelerinden Avrupa Konutları Arıcılar, Avrupa Konutları Atakent 4B ve Vadipark Seyrantepe’nin de ön tanıtımını yapan Artaş İnşaat, toplam 11 projesiyle standında yabancı yatırımcıları karşıladı. 

Önce sektör gelir 

Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya; “Bugün, inşasına devam ettiğimiz projelerimizle ülkemizin istikrarını tanıtmaya 

yönelik dünyanın en büyük gayrimenkul fuarlarından Dubai Cityscape’de yerimizi aldık. 

YATIRIMCIDAN TALEP YAĞIYOR

Avrupa Konutları Yamanevler projemizin lansmanını da Dubai’de, Körfez bölgesinden yatırımcılar eşliğinde gerçekleştirdik. Körfez bölgesinde projelerimizin ve markamızın bilinirliğinin yüksek olması nedeniyle yatırımcılardan da talep alıyoruz ve güzel bir ilgi görüyoruz. Yamanevler projemize de talepler geliyor. Burada münferit taleplerle birlikte blok alımı yönünde taleplerle de karşılaşıyoruz. Ancak, projelerimizdeki yaşam standartları gereği toplu satışlara sıcak bakmıyoruz. Bugüne dek hayata geçirdiğimiz projelerin hiç birinde bu şekilde toplu satışlar gerçekleştirmedik. Sakinleriyle birlikte yaşayan bir proje hayata geçirmek bizim için çok daha önemli bir unsur. Bizim bu ve bunun gibi uluslararası alandaki fuarlara katılım amacımız daima Türkiye’nin inşaat sektöründe geldiği noktayı ve ülkemizin potansiyelini tanıtmaktır” dedi. 

Fiyatlar değişmedi 

484 bin TL’den başlayan fiyatlarla alıcı bulan projede yüzde 1 KDV avantajına ek olarak cazip ödeme alternatifleriyle alıcı buluyor. Geniş ve ferah kullanım alanlarına sahip 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tiplerinin yer aldığı Avrupa Konutları Yamanevler’de dairelerin büyüklükleri 75 metrekare ile 248 metrekare arasında değişiklik gösteriyor. 

Satışlardan umutlu

Geçen yıl farklı projelerinde 90 adet daire sattıklarını söyleyen Çetinsaya, bu yıl da 3 maketle fuarda yer aldıklarını ve yine birebir tanıtımla satışlar gerçekleştirdiklerini dile getirdi.