Üretim Reform Paketi'yle sanayide sıçrama olacak

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Üretim Reform Paketi’yle Türkiye’nin sanayisinde ciddi bir sıçrama yaşanacağını belirterek, “Sanayicimizin gaza basacağını düşünüyoruz” dedi.

Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) 56. Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. Bakan Özlü, Türkiye’de Ar-Ge, inovasyon ve teknoloji üretimini arttırmak, geliştirmek için bir kanun tasarısı hazırladıklarını ifade ederek, “Bunu da TBMM’ye sevk ettik. Komisyondan geçti. Genel Kurul aşamasında, bunu da en kısa sürede yasalaştıracağız” dedi. 

PAKETİ SANAYİCİ OLUŞTURDU 
Meclis gündemine gönderilen Üretim Reform Paketi’ne ilişkin değerlendirmelerde bulunan Özlü, şunları söyledi: “Bu da sanayici ve üreticilerimizi doğrudan ilgilendiriyor. Bu paketle sanayicimizin ve üreticimizin karşılaştığı sorunları çözmek, onların önünü açmak, onlara daha geniş bir sahada çalışma imkanı getirmeyi hedefliyoruz. Bunu yaparken tepeden hiçbir zaman kendi düşüncelerimizi empoze etmeye çalışmadık. Sanayicilerimizle görüştük, onları dinledik, onlardan bizlere gelen talepleri topladık. Paket en son halini aldığında sanayicilerimiz çağırdık ve onlarla istişare ettik.”