Ağacı söken de protesto eden de CHP’li 

CHP’li Ardahan Belediyesi’nin ağaç söküm kararını CHP il yönetimi tarafından oturma eylemi ile protesto edildi. İl Başkanı Yalçın Taştan, “Gelmişler otopark yapmak için ağaçları söküyorlar” diye tepki gösterdi. 

CHP’li Ardahan Belediyesi’nin Milli Egemenlik Parkı’nın altına inşa edilmesi planlanan otopark için ağaçları söktü. Otopark girişinin yer alacağı Kongre Caddesine bakan kısmında başlayan çalışmalar kapsamında, alanda bulunan çam ve diğer ağaçların bir kısmı, Kars Belediyesi’ne ait makine yardımıyla sökülerek, devlet hastanesi ve diğer kamu kurumlarının bahçelerine nakledildi. 

OTURMA EYLEMİ 

Ağaç sökümüne engel olmak isteyen CHP İl Başkanı Yalçın Taştan ve bir grup partili, çalışmaların yapıldığı alana gelerek oturma eyleminde bulundu. Burada bir açıklama yapan CHP İl Başkanı Yalçın Taştan, “Ardahan’da yer mi yok? Beton yığınına çevirdiler. Şimdi de gelmişler otopark yapmak için ağaçları söküyorlar. 

İL BAŞKANI NÖBETTE 

Bu ağaçlar kolay mı yetişiyor? Yazık değil mi? Ardahanlı olarak neden sesinizi yükseltmiyorsunuz. Bu park herkesin nefes alacağı bir yer. Buradaki Milli Egemenlik Parkı Ardahan’ın bir simgesi. Bu simgeyi yok etmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Buna asla izin vermeyiz. Bu saatten itibaren burada nöbetteyiz ve oturma eylemi yapacağız” diye konuştu.