• Bist 100
  101.728
 • Dolar
  5,3066
 • Euro
  6,0009
 • Altın
  225,9454
İstanbul
1 / 4
0530 708 54 54
0530 708 54 54
13 Şubat 2018 17:06 | Salı

Başbakan Yıldırım: 2019'da tekli eğitime geçeceğiz

Başbakan Yıldırım Erzincan'da "81 İl 81 Anaokul Projesi" kapsamında bir konuşma gerçekleştirdi. Yıldırım; "Her şeye sabrederiz ama istiklalimize karşı herhangi bir kalkışmaya müsamaha göstermeyiz" dedi.

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından satır başları: 

- 24 gün içerisinde Hatay'a gittiniz mi? Reyhanlı'ya, Hassa'ya, Kırıkhan'a, Kilis'e gittiniz mi? Orada yok olan hayatları gördünüz mü? Dünyanın barışı, huzuru için elini semaya açan o mübarek insanların üzerine roketler yağdıran, o canlara kıyanları yok sayacaksınız, görmezden geleceksiniz, başka ülkelerin başka yerde yaptıklarını sivillere katliam diye takdim edeceksiniz. Öyle şey olmaz. O teröristlerin ağa babalarına, onların omuzundan Türkiye'ye namlu doğrultanlara söylüyorum, gittiğiniz yol karanlık ve çıkmaz sokaktır. Türkiye'nin dostluğu sizin için önemliyse bir an önce bu yoldan vazgeçin. İstiklalimize karşı herhangi bir kalkışmaya asla müsamaha göstermeyiz. Bu kadar açık ve net söylüyorum. 

- Biz hiçbir milleti boyunduruğumuz altına almadık, biz böyle asil bir milletiz. Bugün bizi istilacı diye göstermeye çalışanlar dönüp Cezayir'e, Fas'a baksınlar. Kendi dillerini bile unutturdular. Esaretle, istilayla itam edilecek dünyada tek bir ülke ancak bu sıfatı hak etmeyen tek bir ülke var o da Türkiye'dir.  

- Eğitim için çocuklarımız için çok güzel bir hizmeti az sonra başlatacağız. Bu açacağımız okulun finansmanını sağlayan da büyük oğlumdur onu da zikretmeme müsaade edin.

- Eğitim için hedeflerimiz var, 2019'da sabahçı öğlenci sistemini terk edeceğiz ve tek sistem yapacağız. Erzincan tekli öğretime geçti, İstanbul'da biraz işimiz var. Ankara da az da olsa toparladı ama inşallah bu hedefimizi de toparlayacağız.