• Bist 100
  94.498
 • Dolar
  5,9523
 • Euro
  6,6384
 • Altın
  244,4648
İstanbul
13 / 23
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
21 Ağustos 2018 00:00 | Salı

Bayrağımıza ezanımıza saldırıdan farkı yok

ABD'nin finansal darbe girişimine sert tepki gösteren Başkan Erdoğan, “Ekonomimize yönelik saldırının amacı, Türk milletini esir almaktır. Asla pes etmeyeceğiz” dedi. 

Türkiye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı görüntülü mesajına, “Aziz milletim, sevgili kardeşlerim, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyor, mübarek Kurban Bayramı'nızı tebrik ediyorum. Bizleri bir Kurban Bayramı'na daha kavuşturan Rabbimize hamdediyorum” sözleriyle başladı. Bayramın tüm İslam alemine ve insanlığa hayırlar getirmesini temenni eden Erdoğan, Kurban Bayramı'nın rahmet ve bereketinin sıkıntılardan kurtulmaya vesile olmasını diledi.

TUZAKLARI BERTARAF EDECEĞİZ 

Türk milletinin iyi günde, kötü günde birlik olabilme, kenetlenebilme, tek yürek, tek yumruk gibi hareket edebilme kabiliyeti sayesinde binlerce yıldır ayakta kalmayı başardığını ifade eden Erdoğan, son yıllarda karşılaşılan her saldırının, darbe girişiminin, tuzağın, bu sayede bertaraf edildiğini belirtti. Erdoğan, bugün de milletin aynı erdemli tavrı gösterdiğini dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kurban Bayramı'mızın hemen ardından 947. yıl dönümünü bizzat yerinde idrak edeceğmiz Malazgirt Zaferi'mizden bu yana, nice badirelere göğüs germiş bir milletiz. Özgürlüğümüzün sembolleri olan ezanımıza ve bayrağımıza yönelik her saldırıya aynı azim, kararlılık ve dirayetle karşılık verdik” diye konuştu. 

YETER Kİ BİZ DİK DURALIM 

Gelecek hafta 96. yıldönümüne ulaşılan 30 Ağustos Zaferi'nin de vatana sahip çıkma iradesinin tezahürlerinden biri olduğunu vurgulayan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “15 Temmuz'da maziden atiye kurduğumuz köprüyü ve coğrafyamızdaki bin yıllık varlığımızı canımız pahasına koruma kararlılığımızı bir kez daha gösterdik. Ekonomimize yönelik saldırının doğrudan ezanımıza ve bayrağımıza yönelik saldırılardan hiçbir farkı yoktur. Amaç aynıdır. Amaç Türkiye'yi ve Türk milletini dize getirmektir, esir almaktır. Biz boynuna boyunduruk vurulmasındansa boynunun vurulmasını tercih eden bir milletiz. Terör örgütleriyle, içimizdeki ihanet çeteleriyle, binbir hileyle, desiseyle, tuzakla çökertemedikleri Türkiye'yi döviz kuruyla pes ettireceklerini sananlar, yanıldıklarını pek yakında göreceklerdir. Allah'ın izniyle ülkemiz bunların hepsinin de üstesinden gelecek güce, imkana, dirayete sahiptir. Yeter ki biz bir olalım, iri olalım, diri olalım, kardeş olalım, hep birlikte Türkiye olalım.” 

BAYRAM SEVİNCİMİZ MATEME DÖNMESİN 

Hac farizasını yerine getirmek için mübarek topraklarda bulunanların ibadetlerinin kabul ve makbul olmasını dileyen Erdoğan, Filistin'den Suriye'ye Güney Asya'dan Türkistan'a kadar dünyanın pek çok yerinde zulüm altında inleyen tüm mazlumların kurtuluşu için dua ettiğini söyledi. Araçlarıyla yola çıkanlardan dikkatli olmalarını, hız sınırlarına riayet etmelerini, emniyet kemerlerini takmalarını, uykusuz direksiyon başına geçmemelerini, trafik kurallarına harfiyen uymalarını isteyen Erdoğan, bayram sevincinin matem havasına büründürülmemesi için herkesin üzerine düşeni yapması çağrısında bulundu. 

URAS AiLESİNE TAZİYE TELEFONU 

Başkan Erdoğan, ekonomi yazarı Güngör Uras'ın vefatı nedeniyle ailesine başsağlığı diledi. Erdoğan, köşe yazarı Güngör Uras'ın vefatının ardından eşi Nuran Uras'ı telefonla aradı. Uras'a Allah'tan rahmet, ailesi, yakınları ve sevenlerine sabır ve metanet diledi. 

TÜRKLER ERDOĞAN LİDERLİĞİNDE MEYDAN OKUYOR

Boşnak lider Begoviç, Türklerin gururlu bir millet olduğunu ve bu nedenle ABD'nin finansal saldırısına meydan okuduğunu söyledi. 

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzetbegovic, Türkiye'nin büyümesinin birilerini açıkça rahatsız ettiğini vurguladı. İzetbegovic, “Batı'nın, Türkiye ile iş birliğini kesmek için bahaneler üreten yaklaşımı beni derinden üzüyor. Türk halkı, yüzyıllardır Batıyla dostane ilişkiler yürütmeye çalışıyor” ifadelerini kullandı. Boşnak lider, Batı'nın tavrı nedeniyle Türkiye'nin Doğuyla yakınlaşabileceğini belirterek, “Bu da başka siyasi engellemelere neden olabilir. Sonuç olarak bu durumun Batı'nın da Türkiye'nin de Batı ve İslam ülkeleriyle iyi ilişkileri geliştirmek isteyen Bosna Hersek'in de çıkarına olmayacağından endişe duyuyorum” değerlendirmesinde bulundu.   

TÜRKİYE EN YAKIN DOSTUMUZ 

Türklerin gururlu bir millet olduğunu ve bu nedenle yaşananlara meydan okuyucu bir tutumla cevap verdiklerini kaydeden İzetbegovic, “Türk halkı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğine güveniyor. Ulusal ekonomi ve para biriminin korunmasında onun vizyonunu takip edeceklerdir” dedi. İzetbegovic, Türkiye ve Bosna Hersek arasındaki ekonomik ilişkilerin son derece iyi olduğuna işaret ederek, revize edilen Serbest Ticaret Anlaşması ile bu ilişkilerin daha da güçleneceğini ve istikrarlaşacağını sözlerine ekledi.      

 

 

 

 • MAGAZİN
 • SPOR
 • YAŞAM
 • SANAT