Cumhurbaşkanı Erdoğan: Jübile zamanı çoktan geçmiş

Anamuhalefetin çıktığı her maçta yenildiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Daha önce 7 defa yenilmişlerdi. İnşallah 16 Nisan'da 8. defa yenilecekler. İnşallah bu defa mesajı alırlar” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milletten korkan, gençlerden çekinen bir anlayışla Türkiye'nin geleceğinin inşa edilemeyeceğini belirterek CHP lideri Kılıçdaroğlu'na isim vermeden 'jübile' mesajı verdi. Erdoğan, “Aslında bunların siyasette jübile zamanı çoktan gelmiş ama hala direniyorlar. Onun için de çıktıkları tüm maçlarda yeniliyorlar. Daha önce 7 defa yenilmişlerdi. İnşallah 16 Nisan'da 8. defa yenilecekler. İnşallah bu defa mesajı alırlar” diye konuştu. 

GENÇLERE TAHAMMÜLLERİ DAHİ YOK 

Erdoğan, Kulüpler Birliği Vakfı tarafından Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen 2. Futbol Zirvesi'nde, muhalefetin her seçim döneminde oy almak için kollarına girdikleri gençlere, seçilme hakkı verilmesine dahi tahammülü olmadığını söyledi. Şimdi gençlerin 18 yaşında parlamentoya girmesinin önünü açtıklarını ifade eden Erdoğan, 19, 20, 21, 22, 23 ve 24 yaşındaki gençlerin parlamentoya girebilmesinin genç, dinamik, ilim, irfan sahibi bir gençliğin parlamentoda yer alacağı anlamına geldiğini ifade etti. 

HOLİGAN SİYASETİ YAPANLAR VAR 

Siyasetin kalitesi yükseldikçe iktidarı sandık yoluyla değil de şikeyle, hileyle, darbeyle, tehditle, yıkıcı siyasetle elde edebileceğini sananların Türk milleti taarfından tasfiye edildiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Buna rağmen son anayasa değişikliğinde olduğu gibi hala nasıl futbolun, (inşallah onlardan kurtuluyoruz), holiganları varsa, hala holigan siyasetiyle netice almaya çalışanların bulunduğunu da görüyoruz. Fikirlerinin gücüne güvenemeyenler, yalana, iftiraya, hatta şiddete başvurmaktan çekinmediler” diye konuştu. 

Yeniden diriliş ruhuna sahip çıkmalıyız

Cumhurbaşkanı Erdoğan “21 Mart Dünya Nevruz Günü” mesajında, “Yaşadığımız coğrafyanın her geçen gün biraz daha kıskaca alındığı bir dönemde, Nevruz'un ifade ettiği yeniden diriliş ruhuna sıkı bir şekilde sahip çıkmalıyız” dedi. Tüm vatandaşların Nevruz Günü'nü kutlayan Erdoğan şunları kaydetti: 

DÜNYA ACI GÜNLER YAŞIYOR 

“Dünya, demokrasi, hak, özgürlük, hoşgörü gibi kavramların uygulamalarına, bizzat bu değerleri sistemleştirenler tarafından ihanet edildiği acı günler yaşıyor. Medeniyet ve kültür havzamızı boğmaya çalışanlara karşı mücadeleyi, kendi tarihimizden ve geleneklerimizden aldığımız güçle vereceğiz.” 

Siyaset, adanmışlık olmayınca sürdürülemez 

 

Spor gibi siyasetin de özünün rekabet ve yarış olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu yarışın ilk aşaması sandıktan galip çıkmak, ikinci aşaması da sorumluluk üstlendikten sonra millete hizmet götürmektir” dedi. Erdoğan şöyle devam etti: “Tıpkı futbol gibi siyaset de takım oyunudur, yani sağlam bir kadro gerektirir. Plansızca oynayan, taktiği ve stratejisi olmayan bir takımın kupayı kaldırma ihtimali nasıl yoksa, milletine söyleyecek sözü olmayan siyasetçilerin, siyasi partilerin de başarı şansı yoktur. Futbol gibi siyaset de tutku, aşk, adanmışlık olmayınca sürdürülecek bir iş değildir.”