Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terör örgütleriyle koalisyon size yakışır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, SİHA’lara savaş açan CHP’ye, PKK ve FETÖ’cülerle kol kola sözde adalet yürüyüşü yaptıklarını hatırlatarak, “Şimdi kendi koalisyonunuzu da yaparsınız, yolculuğunuza devam edersiniz. Size de yakışır” dedi. 

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı”nda yaptığı konuşmada, CHP’li bir vekilin teröristlerle aynı safta olmak için adeta can attığını, genel başkanın da o vekilden hesap sormak yerine benzer tavırlar içine girdiğini söyledi. Silahlı insansız hava araçlarına yönelik iddiaları ‘çarpıklığın son örneği’ olarak tanımlayan Erdoğan, “Sivillerin zarar görmemesine herkes gıptayla bakarken birilerinin suyu bulandırmak için uğraşması ibretlik bir hadisedir” diye konuştu. 

MİLLET SANDIKTA DERS VERECEK 

Türkiye’nin terörle mücadeledeki başarısından hiçbir vekilin rahatsız olma hakkı bulunmadığını belirten Erdoğan, “Kendi ülkesine, güvenlik güçlerine, terörle mücadelesine husumet besleyenlere milletimiz hak ettiği dersi sandıkta mutlaka verecektir” dedi. Kılıçdaroğlu’nun “Artık kavgaysa, kavga” dediğini hatırlatan Erdoğan, “Sizin hayatınız zaten bu milletle, bu milletin değerleriyle, kutsallarıyla kavgayla geçti. Eğer bizimle kavga edeceksen bunu her fırsatta AB’ye, yabancı ülkelere şikayet ederek zaten yapıyorsun. Alışkanlık haline getirdin... Üstelik bu kavgada yalnız da değil. Terör örgütlerini yanına alarak, bu kavgayı büyütmeye çalışıyor. Kavga etmekten hiçbir zaman kaçmayız. Bunu da söyleyeyim” diye konuştu. Bu vatan topraklarında kimseye operasyon yaptırmayacaklarını söyleyen Erdoğan, şunları kaydetti: “Buna gayret edenler ya hapiste ya mezarda. Ey Kılıçdaroğlu, ey yanındaki kendini bilmezler, SİHA’ların yaptığı iş, bu vatana, bu millete ihanet eden teröristleri yok etmektir. Zaten siz gökkuşağı gibisiniz, renkten renge giriyorsunuz ama bir gün başka, bir gün başka... Sonra utanmadan, sıkılmadan çıkacaksın 'Dört yılda ben terörü bitiririm' diyeceksin. Sen kimsin ya, neyi bitireceksin? Lafla peynir gemisi yürümüyor.” 

İYİ BULDULAR BİRBİRLERİNİ 

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kandil'den sana destekler geliyor. Memnunsun değil mi? Şimdi beraber kendi koalisyonunuzu da yaparsınız, beraber de yolculuğunuza devam edersiniz. Size de yakışır. Sözde adalet yürüyüşünde de beraber yürüdünüz zaten. Sağınızda solunuzda kimler olduğu belli. Bir tarafınızda malum o takım PKK onun desteği altında olanlar, öbür tarafınızda da FETÖ. İyi buldular birbirlerini.”  

Çılgına döndüler

Türkiye’nin kendi silahlı ve silahsız İHA’sını yapmasından bazılarının rahatsız olduğunu belirten Edoğan, “Daha güzel şeyler yapar hale de geleceğiz. Şurada bir S-400 anlaşması yaptık diye çılgına döndüler ya. Ne olacaktı? Sizi mi bekleyeceğiz? Bütün  güvenlik noktasında tedbirlerimizi alıyoruz.  Çok daha basitleri var, tabii her şey her yerde konuşulmuyor” ifadesini kullandı. 

Heykel değil eserler dikin

Erdoğan, bazı belediyelerce kendisinin heykel ve benzeri görsellerinin yapılmasına tepki gösterdi. “Heykel değil, hizmete yönelik eserler dikin” uyarısı yaptı. 

Sayısı fazla olmamakla birlikte bazı belediyelerce kendisinin heykel veya benzer görsellerinin yapıldığını dile getiren Erdoğan, şöyle konuştu: 

BUNLARA TEVESSÜL ETMEYİN 

“Tabii bunu duyunca ben çok üzüldüm. Bir defa bu bizim değerlerimize terstir. Ben ne heykelimin dikilmesini, ne masklar yapılmasını, ne bu tür görseller yapılmasını istiyorum. Bizim belediyelerimiz, bir defa bunları kaldırttık ayrı mesele, bundan sonra lütfen bu yanlışlara tevessül etmesinler, heykel değil, hizmete yönelik eserler diksinler. Bunların bizim değerlerimizle çatışan şeyler o lduğunu bir defa bilmemiz lazım. Asla bu olamaz, hiçbir arkadaşım, böyle bir yanlış yaptılar, bundan sonra da kimse bu yola tevessül etmesin.” 

YENİ UFUKLAR ÇİZMELİYİZ 

Belediye başkanlarından şehirlerini 2023 Türkiyesi hedeflerine uygun konuma getirecek projeler, programlar, yatırımlar için harekete geçirmesini isteyen Erdoğan, “Sadece bununla kalmayıp 2053'ün, 2071'in şehirlerinin planlamasını da yapmaya başlamalıyız. Kendimize yeni ufuklar çizmeliyiz” diye konuştu. 

Türkiye düşmanlarıyla kavgayı sürdüreceğiz 

 

Millete hizmette kendileriyle yarıştıklarını belirten Erdoğan, çıtanın yere düşürülmemesini istedi. Belediyelerdeki başarının 2019’da hayata geçecek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde istenilen neticenin alınmasını sağlayacağını vurgulayan Erdoğan, “Onun için 2019 Mart'ında aday olacak belediye başkanlarımız, 2019'un Mart'ına değil, hedefi 2019'un Kasım'ına koymalıdır” dedi. 

HAİNLERLE KAVGADA KARARLIYIZ

Hayatının her döneminde Türkiye'ye ve Türk milletine düşman kim varsa onlarla kavga ettiklerini hatırlatan Erdoğan, “Darbecilerle, darbe heveslileriyle, vesayet odaklarıyla, karanlık lobilerle, terör örgütleriyle, her türden ihanet çeteleriyle kavgamızı devam ettirmekte kararlıyız” diye konuştu.