• Bist 100
  101.728
 • Dolar
  5,3068
 • Euro
  6,0015
 • Altın
  225,9735
İstanbul
1 / 4
0530 708 54 54
0530 708 54 54
14 Şubat 2018 00:00 | Çarşamba

Danışmanı da terör sevici 

PKK/PYD’ye terör örgütü diyemeyen Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Recep Cengiz de terör sevici çıktı. Cengiz, paylaşımlarını beğenerek teröristleri övdü.

Düzenlediği alçak saldırılarla asker, polis ve masum sivil vatandaşlarımızı şehit eden PKK/PYD/YPG’ye terör örgütü diyemeyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti yönetimine ve çevresine terör sevicileri doldurdu. Neredeyse her gün CHP cephesinden terör örgütlerini mutlu edecek bir açıklama yapılıyor. Son skandal ise Kılıçdaroğlu’na en yakın isimlerden biri olan danışmanı Recep Cengiz’e ait. 

TERÖRİSTLERE BEĞENİ DESTEĞİ 

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu’nun Zeytin Dalı Harekatı’yla Afrin'deki PKK/PYD’li teröristlere ağır darbe vurması, içerideki destekçilerini endişelendirdi. Terör seviciler, sosyal medyada kara propagandalara girişti. Kılıçdaroğlu'nun emekli albay olan danışmanı Recep Cengiz’in de resmi Twitter hesabından terör destekçisi hesapları ve tweet’leri beğendiği ortaya çıktı. Bu durum “Afrin'de ne işimiz var” diyen CHP zihniyetinin arka planını gözler önüne sermiş oldu.

SKANDAL İSİMLER A TAKIMINDA 

PKK’lı terörist Aziz Güler’in cenazesinde gözyaşı döken ‘rezidans kraliçesi’ Gamze Akkuş İlgezdi’nin MYK üyesi yapılarak halkla ilişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’na getirilmesi büyük tepki çekmişti. HDP’nin 2016’daki kongresinde PKK’lı teröristlere saygı duruşunda bulunan Bülent Tezcan ile PKK/PYD’yi savunan, Mehmetçik’le Afrin’de omuz omza çarpışan ÖSO güçlerini terörist ilan eden ‘Muhasebeci Kenan’ lakaplı Öztürk Yılmaz’ın Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmelerine tepki yağmıştı. “Sınırlarımızda başkası olacağına PYD olsun” diyen Muharrem Erkek de parti yönetimine girmişti.

GÜRSUL FETÖ ÜYESİ ÇIKMIŞTI 

Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanlarından olan eski akademisyen Fatih Gürsul da FETÖ üyeliğinden gözaltına alınıp tutuklanmıştı. Örgütün şifreli haberleşme programı ‘ByLock’u yoğun şekilde kullandığı ortaya çıkan Gürsul, ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinden sorumlu genel başkan danışmanı Cuma Karavar’a yönelik de FETÖ’den soruşturma başlatılmıştı. 

CHP lideri Kılıçdaroğlu, terör örgütü PKK/PYD’ye terör örgütü demekten sürekli kaçınıyor. 

Kılcal damarlardan sorumlu 

Kılıçdaroğlu, 5 Şubat 2016 tarihli yazıyla ‘Genel Başkan Özel Danışmanı’ Recep Cengiz’i ayrıca parti örgütü dışı gençlik ve kadın örgütlenmesi, Kılcal Damar Örgütlenme Sistemi’nin oluşturulması için de görevlendirmişti. 

Cengiz, terör sevicilerin kara propagandalarını tek tek beğeniyor.