Fetullahçılar ABD'yi de sahtecilikle dolandırdı

New Jersey eyaletinde yeni bir charter okulu açmak isteyen FETÖ'nün evrakta sahtecilik yaparak eyaleti dolandırdığı tespit edildi.

“NorthJersey.com” haber sitesinde yer alan habere göre eyaletin Linden kentinde charter okulu açmak için başvuruda bulunan FETÖ üyeleri, evrakta sahtecilik yaptı.Linden kenti yetkilileri, New Jersey Eğitim Dairesi'ne sunulan dilekçelerin sahte olduğunu bildirdi.

Boş araziler adres olmuş

FETÖ'nün eyaletin eğitim dairesine sunduğu iki dilekçede kent sınırları içinde bulunmayan sokak adreslerinin yer aldığını belirten yetkililer, dilekçelerden birinde bahsi geçen adresin boş bir arazi olduğunu, başka bir belgede ise söz konusu dilekçeyi daha önce hiç görmediğini söyleyen bir kadının adı ve imzasının yer aldığını ifade etti.”Union Arts and Science Charter School”un açılmasını destekleyen çok sayıda dilekçedeki imzaların da sahte olduğu ortaya çıktı.

Ölünün imzasını atmışlar

Linden polis yetkilisi John Horre, ziyaret ettikleri 24 adresin 19'unda dilekçelerde adı geçen kişilerin yaşamadığını gördüklerini anlattı. FETÖ'nün okul açmak için 2015 yılının ekim ayında yaptığı başvuru dilekçesinde 2007 yılında ölmüş bir kadının imzası da bulundu. Linden okulları müfettişi Danny Robertozzi ise bunun açıkça dolandırıcılık olduğunu, sahte belgelerle yapılan bir başvurunun iptal edilmesi gerektiğini söyledi.