Güler: Biz salası peşin peşin okunan bir milletiz

Güneş gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Turgay Güler bu milletin yeniden darbeye kalkışanı geldikleri yere göndereceğini söyledi. 

Gazeteci - yazar  Turgay Güler, Aksaray 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Meydanı’nda düzenlenen “15 Temmuz ve Darbelerle Türkiye” konulu konferansta konuştu. 

BÜYÜK BİR ZAFERDİR 

15 Temmuz'un ülkenin bugüne kadar gördüğü en büyük işgal girişimlerinden birisi olduğunu söyleyen Güler, Türk milletinin hiçbir zaman bu ihanet girişimini unutmayacağını vurguladı. Güler, şunları kaydetti: “Bu zafer, tıpkı Çanakkale, Malazgirt, Kurtuluş savaşları gibi anlamı çok büyük olan bir zaferdir. Allah bir daha bu millete böylesi hain saldırılar göstermesin. Ama olur da birileri kalkışırsa da bu millet geldikleri yere göndermesini de bilir. Biz salası peşin peşin okunan bir milletiz. O gece tankların, ağır silahların vurduğu bu ülkenin evlatları yere düşüp o mübarek kanını toprağa akıtırken, dilinde sadece kelime-i şehadet vardı. Kendi salasını okuyarak şehit olan dünyada kaç millet vardır ki?” 

KILIÇDAROĞLU’NA TEPKİ 

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun “Kontrollü darbe” yalanına tepki gösteren Güler, “Utanmadan, sıkılmadan, yüzümüze baka baka şehidime ‘kontrollü şehit’, gazimize de ‘kontrollü gazi’ dedi. Ama milletimiz her şeyi görüyor, her şeyin de farkında” ifadesini kullandı.