Halk FETÖ için darağacı istiyor

Ömer Halisdemir davasında, sanıkların üzerine yağlı urgan atan vatandaşlar, temsili idam sehpası kurarak, FETÖ elebaşı Gülen'in maketini astı. Terörist başı Feto'nun idam sehpasına tekmeyi vuran da 15 Temmuz şehidi Halisdemir'i temsil eden bir vatandaş oldu. 

Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı (ÖKK) ele geçirmek isteyen cuntacı general Semih Terzi'yi vurarak, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin seyrini değiştiren Astsubay Ömer Halisdemir'in şehit edilmesine ilişkin davanın sanıkları adliyeye getirildi. Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşma öncesinde sanıkları protesto eden bir grup vatandaş adliyenin C kapısı önünde toplandı. Jandarma ve polis de burada güvenlik önlemi aldı. 

Vatandaş yine idam istedi 

“Vatan haini FETÖ'nün uşakları” yazılı pankart açan, “Papalığın truva atı FETÖ”, “Hırsız FETÖ”, “Katil FETÖ”, “Bu vatan milletindir, darbecilerin değil” yazılı dövizler taşıyan protestocular, “Hepimiz Ömer Halisdemiriz” ve “İdam isteriz” sloganları atarak, tekbir getirdi. Jandarma araçları kapının karşısındaki yolda durduktan sonra sanıklar adliyenin C kapısından içeri sokuldu. Jandarmanın oluşturduğu koridorun arasından geçirilen sanıkların üzerine bazı protestocular yağlı urganlar attı. 

Boğazında yağlı urgan 

Öte yandan protestocular burada temsili idam sehpası kurarak, FETÖ elebaşı Gülen'in, Amerika'da idamlık mahkumlara giydirilen turuncu tulum giydirilmiş, üzerinde “Adı: Fetoşkeştayn, Suçu: Vatan Haini, Cezası: İdam - Tüm şehitler adına Ömer Halisdemir” yazılı maketini astı. İdam sehpasını deviren 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir'i temsil eden bir vatandaş oldu. 

Şehit yakınları duruşmada 

Şehit Halisdemir'in eşi Hatice Halisdemir ile İsmail Oğuz ve Ayşe Şahin'in “müşteki”olarak yer aldığı dava üç gün sürecek Müştekilik talepleri kabul edilen olayda yaralanan İsmail Oğuz ve karargahta öldürülen Astsubay Nedim Şahin'in eşi Ayşe Şahin ile şehit Halisdemir'in kardeşleri salonda yer aldı. Şahin'in oğlu Enes Şahin de müdahillik talebinde bulundu. Yargılanan hainlen şunlar: “Ahmet Kara, Ahmet Muhammed Demi̇rci̇, Ali̇ Güreli̇, Ali̇ Solmaz, Cemal Güleç, Ci̇hat İbrahi̇m Yörük, Erhan Almaz, Erkan Kütükcü, Fati̇h Şahi̇n, Furkan Aslanbay, Gökay Engi̇n, Hali̇t Çeli̇k, Harun Topbaş, Hasan Aksoy, Hüseyi̇n Oğuz, İsmai̇l Çınar, Mehmet Bi̇lge ve Mi̇hrali̇ Atmaca.

Bunlar artık şeytanlaşmışlar

Darbe gecesi Gölbaşı Özel Harekat Merkezi'nde şehit düşen özel harekat polisi Yorulmaz'ın babası İsmail Yorulmaz  FETÖ'den yargılanan hainlerin benzer ifadeler vererek inkar politikası izlediklerine söyledi.Yorulmaz “Tornadan çıkmış gibi aynı ifadeleri veriyorlar. Bunlar artık şeytanlaşmışlar. Şu anda bunlar mağdur edebiyatı yapıyor. Onlar mağdursa biz neyiz. Şehit ailesi olarak biz mi suçluyuz? Devlet suçluya cezasını verecek. Kısasa kısas. Elbette idam istiyorum ben. Benim yüreğimi soğutmaz ama bir nebze olsun soğutsun.” dedi.