Cumhurbaşkanı Erdoğan: Huzurumuzu kaçıranlar bedelini ödeyecek 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, özgürlüğü uğruna nice canlar feda eden bu milletin meydanı çapulculara bırakmayacağını söyledi. “Teröristleri gömmeye devam edeceğiz. Durmak yok. Milletimin huzurunu kaçıranlar, bedelini ödeyecek” dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Isparta 15 Temmuz Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin PKK, DEAŞ ve FETÖ ile diğer terör örgütleriyle yürüttüğü mücadelelerin tamamının istiklal ve istikbal kavgasının sonucu olduğunu söyledi. 

KÖROĞLU’NUN DİLİYLE CEVAP VERDİ 

Aynı şekilde Suriye ve Irak'ta Türkiye sınırı boyunca oluşturulmaya çalışılan terör devletinin amacının da bu olduğunu vurgulayan Erdoğan, “Avrupa ülkelerinin bir kısmının Türkiye'ye yönelik ölçüsüz ve temelsiz ithamlarının, kızgınlıklarının, maruz kaldığımız örtülü ambargoların da sebebi aynıdır. Peki biz bu durum karşısında ne diyoruz? Köroğlu'nun diliyle cevap verelim, 'Mert dayanır, namert kaçar, meydan gümbür gümbürlenir. Şahlar şahı divan açar, divan gümbür gümbürlenir. Ok atılır kalasından, Hak saklasın belasından, Köroğlu'nun narasından, dağlar gümbür gümbürlenir” diye konuştu.

MEYDAN ÇAPULCULARA KALMAYACAK 

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ecdadımızdan aldığımız ilhamla biz de sesimizin yettiği en yüksek tonla yüreğimizden gelerek diyoruz ki, başaramayacaksınız, milletimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, ezanlarımızı susturamayacaksınız, vatanımızı parçalayamayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınız, Hakk'ın ve hakikatin sesini boğamayacaksınız, ümmetin son ümidini kıramayacaksınız. Özgürlüğü uğrunda nice kanlar dökmüş, nice canlar feda etmiş bir millet olarak bize, meydanı bu çapulculara bırakıp kaçmak yakışmaz. Bize yakışan tek millet diyerek, 80 milyon bir, beraber ve kardeş olarak Türkiye olmaktır.” 

TERÖRİSTLER TOPRAĞA GÖMÜLECEK 

‘Tek bayrak’ vurgusunda bulunan Erdoğan, “Tek bayrak” diyerek, şehitlerin, gazilerin aziz hatıralarına sahip çıktıklarını söyledi. Erdoğan, “Tek vatan diyerek 780 bin kilometre karelik vatan topraklarımız üzerinde operasyon yaptırdık mı? Yaptırmadık. Tendürek Dağları'nda, Gabar'da, Cudi'de hatta Kandil'de, Bestler Deresi'nde bunları gömdük mü? Gömmeye de devam edeceğiz. Durmak yok. Milletimin huzurunu kaçıranlar, bedelini ödeyecek” ifadesini kullandı.   

DEVLETİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ 

“Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka bir devletimiz yok ve bu devletimize sahip çıkacağız. Öyle paralel devletmiş, yok bilmem PKK'nın bilmem nesiymiş, asla” diyen Erdoğan, “Tek devlet ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin güvencesi altında ülkemizi büyüteceğiz” dedi. Erdoğan’ın, “Bizi köşeye sıkıştırdıklarını sananları köşeye sıkıştırmaya var mıyız? Bizi silahlarıyla alt edebileceklerini sananlara daha güçlü silahlarla cevap vermeye var mıyız? Bizi ekonomiyle tehdit edenlere cevabımızı, daha güçlü ekonomiyle, daha çok üretimle vermeye var mıyız?” sorularına alandakiler hep birlikte “Evet” karşılığını verdi.  

İşimiz kolaylaşıyor 

 

Savunma dışa bağımlılığı yüzde 80'den 40'lar seviyesine indirdiklerini belirten Erdoğan, “Üstelik bu, dışarıdan doğru dürüst hiçbir yardım almadan, tamamen el yordamıyla, tamamen bilek ve zihin gücüyle elde ettiğimiz bir başarıdır. Birikimimiz arttıkça işimiz kolaylaşıyor. Yeter ki biz birbirimize dayanalım, birbirimize inanalım ve birbirimizi Allah için sevelim” ifadesini kullandı. 

Kılıçdaroğlu’nun mumu erken sönecek 

Erdoğan, Türkiye’yi Almanya’ya şikayet eden Kılıçdaroğlu’na, “Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Bununki daha erken sönecek” diye eleştirdi.

Çok çalışarak, en iyi ekipleri oluşturarak, en iyi icraatları hayata geçirerek vazifelerini hakkıyla yerine getirmenin gayreti içerisinde olacaklarını belirten Erdoğan, “Biz bu yoldan dönmeyeceğiz” dedi. 

ÖNCE İŞÇİLERİNE BAK 

“Varsın birileri ülkesinin değil terör örgütlerinin safında yer alsın, beraber sözde adalet yürüyüşü yapsınlar” diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunlara ben diyorum ki önce siz İzmir Büyükşehir Belediyesi’ndeki işçilerinizin adaletle haklarını verin. Şişli Belediyesi’ndeki taşeron temizlik işçilerinin önce adaletle haklarını verin. Sen daha bunları halledemiyorsun, kalkıp Türkiye'yi Almanya'ya şikayet ediyorsun. Bir defa, 29 gün yürüdün, Ankara-İstanbul. Sana bu yürüyüşü sağlayan, bu imkanı veren kim? Bu hükümet polisiyle, her şeyiyle seni güvence, koruma altına alıyor, sen hala 'Bu ülkede güvenlik, özgürlük yok' diyorsun. 

MİLLETİN YOLUNDAYIZ 

Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Bununki daha erken sönecek. Biz hak, hakikat yolundan, milletimizin bize gösterdiği yoldan ayrılmayacağız. Gücümüzü sadece Hakk'tan ve halktan alarak yürüttüğümüz bu mücadelenin zafere ulaştığı günleri görmeyi rabbim hepimize nasip etsin.” 

Vatandaşlarla kucaklaştı 

 

Erdoğan, yapımı tamamlanan tesislerin toplu açılışını kurdele keserek yaptı. Erdoğan, kürsüden indikten sonra vatandaşların kendisini yanlarına davet etmesi üzerine kalabalığa doğru gitti. Burada korumalarından, demir bariyerlerin kilidini açmalarını isteyen Erdoğan, vatandaşlarla uzun süre sohbet etti, onların sorunlarını dinledi. Erdoğan, kalabalıkta bulunan çocuklarla da fotoğraf çektirdi. 

Partimizde köklü değişime kararlıyız

Erdoğan, AK Parti'nin değerlerinden uzaklaşmış olan herkesin yolunu kaybedip defolu hale geldiğini ifade etti. 

Türkiye’de hükümet kurulamadığı için karanlık ve kirli pazarlıklara girişilmesine gerek kalmayan bir döneme girildiğine dikkati çeken Erdoğan, “2019'a kadar yeni dönemin ruhuna uygun bir şekilde kendimizi yenilemek, tazelemek, güçlendirmek. Bunun için partimizde köklü bir değişimi gerçekleştirmekte kararlıyız. AK Parti'nin değerlerinden uzaklaşmış olan herkes bizim gözümüzde yorulmuştur, yolunu kaybetmiştir, defolu hale gelmiştir” diye konuştu. 

SAFLARIMIZ SIKLAŞACAK 

Kendilerine Türkiye’nin, milletin, şehirlerin geleceği için donanımı, projesi, heyecanı, enerjisi olan yol arkadaşları lazım olduğunu belirten Erdoğan, “Esasen AK Parti'de görev değişimi, bir bayrak yarışıdır. Yeni arkadaşlarımızla saflarımızı sıklaştırarak yola devam edeceğiz” dedi.  

Türkiye iftiraların üstesinden gelecek

Erdoğan, iç siyasi hesapla Türkiye’ye saldıran Avrupa ülkelerinin seçimlerden sonra normale döneceklerini söyledi. 

Anadolu Grubu Isparta Meyve Suyu Üretim Tesisleri’nin açılışında konuşan Erdoğan, Avrupa ülkelerinin Türkiye’ye yönelik eleştirilerinin çoğunun kendi iç siyasetleriyle ilgili olduğunu belirtti. Erdoğan, “Geçmişte Fransa ve Avusturya gibi ülkeler de benzer yöntemlere başvurmuşlardı. Şimdi aynı taktiği Almanya izliyor. Seçimlerden sonra ben inanıyorum ki onlar da normale dönecek” dedi. 

NİCE BADİRELER ATLATTIK 

Yöneticisi oldukları medya kuruluşlarında Türkiye ile ilgili olumsuz kampanyalar yürütenlerin, tatillerini Türkiye’de geçiriyor olmalarının söyledikleri yalanlara kendilerinin de inanmadıklarını gösterdiğini belirten Erdoğan, “Bugüne kadar nice badireleri atlatan Türkiye, bu iftira kampanyalarının da üstesinden gelecektir” diye konuştu.