Kanun önünde hesap veriyorlar kurtulamayacaklar 

Çevre Bakanı Özhaseki, FETÖ'cü teröristlerden geçen bir yıl içinde hesap sorulduğunu belirterek, darbenin önlenmesiyle sadece Türk milleti değil etrafımızdaki mazlum coğrafyanın da kazandığını söyledi. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “Cumhurbaşkanımızın dik duruşu ve liderliği ile sizlerin de o vefakar, cefakar tavrıyla bizler kazandık. Sadece Türk milleti değil etrafımızdaki mazlum coğrafyada kazandı” dedi. Bakan Özhaseki, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin birinci yılında, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında, Kayseri Cumhuriyet Meydanı'nda demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara hitap etti. 

İKİ YÜZLÜ FETÖ 

FETÖ'cülerin iki yüzlü bir tavırla herkesi kandırdığını belirten Özhaseki, “Bir yıl önce şizofren manyak bir adamın arkasına takılan binlerce güruh bu millete karşı bir darbe yapmaya kalkıştı. 40 yıl boyunca gizli bir takiye içerisinde iki yüzlü bir tavırla hepimizi kandırdılar. Bize dönük suratlarında hizmet ehli olmak, hoşgörü, diyalog ve bu millete hizmet vardı ama 15 Temmuz'daki bu hain kalkışmanın arkasından şu geçen bir yıl içerisinde çok net olarak şunu gördük. Bunlarda yalan, takiye, insan kandırma, kumpas, kul hakkı var. Bunlarda Allah'tan korkma yok. Lanet bir grup bunlar” diye konuştu. 

GEÇEN SENE SÖYLEDİK 

FETÖ'cülerin kanun önünde hesap verdiğine dikkati çeken Özhaseki, şöyle devam etti: “Geçen sene burada yaptığımız konuşmalarda Allah şahit olsun ki bunlardan hesap soracağız demiştik. Eğer bunlardan hesap sormazsak hem Cenabıhak hem sizler de bizden hesap sorun diye bu meydanlarda konuşmalar yapmıştık. Geçtiğimiz bir yıl içerisinde Allah'a hamdolsun ki bunlardan hesap sorduk. Kanun önünde hesap veriyor. Kurtulamayacaklar.”