Karayılan'dan hain talimat

PKK elebaşı Karayılan’ın bölge halkının örgüte olan desteği azalınca korkunç bir talimat verdiği ortaya çıktı. İnfaz emrini alan teröristler, yaşlı bir çobanı kaçırıp katletti. 

Terör örgütü PKK'ya karşı son dönemde yurtiçi ve yurtdışında başlatılan büyük operasyonlar örgütün gerçek yüzünü ortaya çıkardı. PKK elebaşlarından Murat Karayılan örgüt elemanlarına kaçırdıkları kişileri infaz etmeleri emrini verdi. Diyarbakır Lice'de öldürülen üst düzey bir teröristin üzerinden Karayılan imzalı infaz emri çıktı. Karayılan tarafından gönderilen yazıda örgüte destek vermeyen köylüler dahil kaçırabildikleri kişileri infaz etmeleri istendi. Örgütün bölgede baskı ve cinayetler ile daha fazla gizlenme imkanı bulmayı hedeflediği değerlendiriliyor. 

Önce öğretmen

Öğretmen Necmettin Yılmaz, görev yaptığı Şanlıurfa’dan memleketi Gümüşhane’ye dönerken Tunceli’nin Pülümür ilçesinde terör örgütü mensupları tarafından yolu kesilerek aracı yakılıp şehit edildi. 

Sonra da çoban 

Şırnak Merkez Aslanbaşar Köyü’nde önceki gün sabah saatlerinde hayvanları otlatan Tayyip Fidan adlı çoban, akşam saatlerinde hayvanlarını otlatırken bir grup PKK'lı terörist tarafından kaçırıldı. Dün de Tayyip Fidan'ın cansız bedenine ulaşıldı. Fidan’ın evli ve 7 çocuk babası ve 2 oğlunun da güvenlik korucusu olduğu öğrenildi. Aynı bölgede, 17 Haziran tarihinde çobanlık yapan güvenlik korucusu 23 yaşındaki Mehmet Beldek de PKK'lı teröristler tarafından kaçırılarak şehit edilmişti.