Kılıçdaroğlu'ndan sokak provokasyonu

Sözde adalet yürüyüşüyle provokasyona başlayan Kılıçdaroğlu, İngiliz Times gazetesine ‘sokak çağrısı’nı yineledi. Türkiye’yi karıştırmakta kararlı olduğunu bir kez daha ortaya koyan CHP lideri, daha fazla sokak protestosu yapacaklarını açıklayarak tehditler savurdu. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MİT ihanet kumpası soruşturmasında Milletvekili Enis Berberoğlu'nun 'vatana ihanet'ten tutuklanmasının ardından Ankara'dan İstanbul'a provokatif bir yürüyüş gerçekleştirmişti. Terör örgütleri FETÖ, DHKP-C, PKK ve onun siyasi uzantısı HDP’nin açıkça destek verdiği yürüyüşle ikinci Gezi kalkışması hedefleniyordu. Devletin aldığı üst düzey güvenlik önlemleri ve vatandaşların destek vermemesi sonucu yürüyüş sonunda sokakların yangın yerine çevrilmesinin önüne geçilmişti.   

İngiliz Tımes’a açıkladı 

CHP'nin sokakları karıştırma kararından vazgeçmediği ortaya çıktı.  FETÖ’cü hainlerin kanlı 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıldönümünün hemen ardından Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İngiliz Times gazetesine açıklamalarda bulundu. Milyonlarca kişinin ellerinde Türk bayraklarıyla meydanları hınca hınç doldurup tuttuğu demokrasi nöbetlerini görmezden gelen Kemal Kılıçdaroğlu, Times gazetesi muhabiri Hannah Lucinda Smith’e verdiği röportajda Türkiye’yi ‘demokrasiye geri döndürme’ sözü vermesi skandal olarak değerlendirildi. İngiliz Times gazetesine konuşan Kılıçdaroğlu açık açık tehditler savurdu. CHP lideri, bundan sonra daha fazla sokak protestosu yapacaklarını açıkladı. 

Protestolara devam edecek 

Artık daha fazla sokak protestosu düzenleyeceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz 15 Temmuz darbe girişiminin karşısındayız. Yaşananları, insanların demokrasi mücadelesi olarak görüyoruz. Ama diğer yanda da, Saray’ın 15 Temmuz’u var. Saray darbe girişiminden yararlandı ve beş gün sonra olağanüstü hal ilan etti. Buna ‘Saray’ın darbesi’ diyoruz.” 

YÜRÜYÜŞÜNÜ SAVUNDU 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve partisi için “Artık terör örgütleriyle birlikte hareket etme noktasına geldi” açıklamasını yapmıştı. Times muhabiri Smith, CHP genel başkanına bu hatırlatmada bulundu.  Kılıçdaroğlu skandal açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Terörist tanımını kabul etmiyorum, hatta buna gülüyorum. Özgür bir ruhum olduğu gerçeğiyle baş edemiyorlar. Eğer biri demokratik olmayan bir kültürden geldiyse, benim yürüyüşüme de terörist yürüyüş diyecektir.”