Panikleyince yakayı ele vermiş

FETÖ’den tutuklu eski Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe’nin örgütle ilişkisinin ortaya çıkmasından korktuğu için telefon görüşmelerinin yer aldığı HTS kayıtlarını araştırdığı anlaşıldı.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, FETÖ'nün “mülkiye yapılanması”na yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan, eski Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe’nin 15 yıla kadar hapsi istendi. Güntepe hakkında hazırlanan iddianame, 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. 

TELEFONLARI DİNLENİYORDU 

FETÖ’nün gizli haberleşme programı ByLcok kullandığı belirtilen Güntepe'nin, mahkeme kararıyla telefonlarının dinlendiği ve sanığın 24 Aralık 2016 tarihinde kullandığı hattın müşteri hizmetlerini arayarak, mevcut hattının HTS kayıtlarının mahkeme kararıyla alınıp alınmadığını sorduğu belirtildi. Kayıtların 2014 yılından itibaren alındığını öğrenen Güntepe'nin bu kayıtların e-mail adresine gönderilmesini istediği kaydedildi.   

'İMAM'LA 33 KEZ GÖRÜŞMÜŞ  

İddianamede, Güntepe'nin örgütün sözde “kaymakamlar imamı” tutuklu sanık Hüseyin Özyurt'la 33 kez görüştüğü bilgisi de yer aldı. Bu görüşmenin 14'ünün sanık tarafından, 8'inin ise Özyurt tarafından gerçekleştirildiği kaydedilen iddianamede, ikilinin 11 kez de mesajlaştığı belirtildi.