PKK karşıtı Türk derneğine baskın

Almanya, PKK’lıların sokaklarda terör estirmesine ve gurbetçilere saldırmasına tepki gösteren “Almanyalı Osmanlılar” derneğini susturmak için harekete geçti. Yüzlerce polis dernek şubelerini bastı.

İKİYÜZLÜ ALMANYA

PKK/PYD’nin ülkedeki faaliyetlerine göz yuman, örgüt yandaşlarının sokaklarda terör estirmesine ses çıkarmayan Alman polisi skandal bir operasyona imza attı. Polis, terör örgütü üyelerinin gurbetçilere karşı düzenlediği saldırılara tepki gösteren ve Zeytin Dalı Harekâtı’na destek veren Almanyalı Osmanlılar (Osmanen Germania BC) adlı Türk derneğine operasyon düzenledi.       

EV VE İŞ YERLERİNİ BASTILAR 

Yüzlerce Alman polisi, Kuzey Ren Vestfalya, Baden-Württemberg ve Hessen eyaletlerindeki 20 kentte dernek üyelerine ait toplam 41 ev ve iş yerine eş zamanlı baskınlar yaptı. PKK/PYD’li teröristlere her türlü kolaylığı gösteren Almanya İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, dernek üyelerinin ‘tehlikeli’ olduğunu savundu. Bakanlık bu nedenle özel polis kuvvetlerinin de ev ve iş yerlerinde yapılan aramalara katıldığını açıkladı. İçişleri aramaların yasaklamaya yönelik olmadığını, dernek yapısının ve faaliyetlerinin ortaya çıkarılmak istendiğini öne sürdü. Milliyetçi görüşleriyle tanınan ve ülkedeki gurbetçiler arasında çok sevilen derneğin Almanya genelinde 22 şubesi ve yaklaşık 300 üyesi bulunuyor.