Terör örgütü uzatmaları oynuyor 

PKK’yı kısa sürede Türkiye’den söküp atacaklarını belirten Soylu, “Yaylalarda yeniden şenlikler olacak, çocuklarımız dağa çıkacak, orada piknik yapacak” dedi. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, annelerin 13 yaşındaki kuzucuklarının terörist yetiştirilmek üzere dağa zorla götürülmesinin bir insan, bir baba olarak kendisini çok etkilediğini belirtti. Soylu, “Eğer biz bunu engelleyemezsek İçişleri Bakanlığı bana haram olsun, bize haram olsun” ifadesini kullandı. 

SIÇAN GİBİ KAÇIYORLAR 

PKK’nın dış destekler sayesinde uzun yıllar varlığını sürdürdüğünü vurgulayan Soylu, örgütten ele geçirilen silahların çoğunun Türkiye aleyhine kampanyalar yürüten Avrupalı ülkelerin imalatı olduğunu bildirdi. Soylu, operasyonların devam ettiğini anımsatarak, “Hiç endişeniz olmasın, dağların her tarafında biz onları arıyoruz, onlar sıçan gibi kaçıyorlar” dedi. 

BU MESELE UZAMAYACAK 

Doğu ve Güneydoğu'da terörün biteceğini vurgulayan Soylu, şunları kaydetti: “Bu terör belasını Türkiye'den hep birlikte söküp atacağız. Vatandaşımız bizimle birliktedir. Terör örgütü artık uzatmaları oynamaktadır. Emin olun ki bu meseleyi çok da uzatmayacağız. Yaylalarda yeniden şenlikler olacak. Çocuklarımız ovaya, dağa çıkacaklar, orada piknik yapacaklar.”