'Türkiye'ye ihanettir' 

Çalık, Kılıçdaroğlu’nun Focus’a beyanatının, terör örgütleri PKK ve FETÖ’nün açıklamaları kadar Türkiye için ihanet olduğunu söyledi. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Alman Focus dergisine yaptığı açıklamayı sert sözlerle eleştirdi. Çalık, “Kılıçdaroğlu ‘Türkiye güvensizdir, gelenlerin de can güvenliği yoktur’ açıklaması yaptı. En az terör örgütleri kadar, Kandil, PKK ve FETÖ kadar yapmış olduğu açıklamalar Türkiye aleyhinedir ve Türkiye için ihanettir” dedi. 

SORUMLU DAVRANMALI 

Türkiye'nin yabancılara şikayet edilmesinin yanlış olduğunu vurgulayan Çalık, şöyle devam etti: “Siz Ahmet'ten, Mehmet'ten aldığınız desteği gidip yabancılara peşkeş çekemezsiniz. Siz, bu ülkenin yüzde 20'nin üzerinde oyunu almış ana muhalefet partisinin ve iktidara aday partinin genel başkanısınız. Sorumluluk sahibi olmak zorundasınız. Hani 'Yakışmaz' diyecektim ama Kemal Kılıçdaroğlu olunca adı yakışmıştır.” 

VİCDANLARI SIZLATTI 

Açıklamaların CHP seçmeninin de vicdanını sızlattığına inandığını aktaran Çalık, o seçmenlerin vatanperver, yurtsever olduğunu, bu vatan için canlarını seve seve verdiklerini bildiklerini kaydetti.