Beyaz nikah masasına oturdu

Beyazıt Öztürk nikah masasına oturarak cuma akşamı (bu akşam) yayınlanacak programında hayranlarına büyük bir sürpriz yapmaya hazırlanıyor. Beyaz nikah masasına Büşra Pekin'le oturacak. Peki Büşra Pekin kimdir? Nereli, kaç yaşında, hayatı... İşte nikah masasının görüntüleri ve haberimizin ayrıntılar...

 

Beyazıt Öztürk programına, vizyona yeni giren Kolonyo Cumhuriyeti filminin başrol oyuncularından Büşra Pekin’i konuk etti. Fantazi müziğin ünlü isimlerini de bu haftaki programında ağırlayacak olan Beyaz’ın seyircilerine bir de sürprizi olacak.

Şovunun içinde birbirinden komik skeçlere yer veren Beyaz, bu hafta Büşra Pekin ile nikah masasına oturacak. Pekin, o anları sosyal medya hesabından paylaştı. 

BÜŞRA PEKİN KİMDİR?

Büşra Pekin, 30 Haziran 1982 tarihinde babasının işi nedeniyle gittikleri Suudi Arabistan’da doğmuştur. Aslen İzmirlidir. Annesi Ankaralı, babası ise İstanbulludur. Çocukluğu, doğum yeri olan Suudi Arabistan’la İzmir arasında geçti. 5 yaşında İzmir’e yerleştiler. Yaşar Neng Koleji'nde okudu, okul kapatılınca lise eğitimini lise son sınıfı ABD. Arkansas Lake Side High School'da tamamladı. Mezuniyeti sonucunda İzmir'e dönerek, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro ve Oyunculuk Bölümünde eğitim almaya başladı.
2005 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro ve Oyunculuk Bölümünden mezun oldu. 2005 yılında İstanbul’a yerleşti ve BKM Atölye Oyuncularına katıldı.

 

Yaptığı işler arasında "Bir Demet Tiyatro", "En Son Babalar Duyar", "Kutsal Damacana" bulunan ve "Ağır Roman", "III. Richard", "Cadı Kazanı", "Selvi Boylum Al Yazmalım" oyunlarında oynadı.

 

Dizi filmlerin haricinde sinema hayatına 2007 yılında çekilen “Kutsal Damacana” adlı sinema ile başlarken Şafak Sezer, Settar Tanrıöğen, Yıldırım Memişoğlu, Ersin Korkut, Eyşan Özhim, Erdal Tosun ile birlikte rol aldı.

 

2014 yılında İnternet fenomeni Pucca'nın Küçük Aptalın Büyük Dünyası, Allah Beni Böyle Yaratmış ve Ay Hadi İnşallah gibi kitaplarından esinlenerek çekilen “Hadi İnşallah” adlı sinema filminde Büşra Pekin, Murat Boz, Cezmi Baskın, Şinasi Yurtsever ile beraber rol aldı.

 

Büşra Pekin, 2014 yılında başrollerinde Ahmet Kural, Murat Cemcir, Seda Bakan, Şinasi Yurtsever, Ayşe Kökçü’nün oynadığı “Kardeş Payı” dizisinde konuk oyuncu oldu.

 

1 Ocak 2015 tarihinde vizyona giren, senaristliğini ve yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül'ün yaptığı "Mucize" adlı sinema filminde Talat Bulut başrolde olarak bir öğretmeni canlandırırken Mahsun Kırmızıgül, Mert Turak, Erdem Yener, Büşra Pekin ile birlikte rol aldı.

 

Ödülleri

2010 - 15.Sadri Alışık Ödülleri - En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Neşeli Hayat) 
2010 - 42.Siyad Türk Sineması Ödülleri - En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Neşeli Hayat) 
Oynadığı Tiyatro Oyunları :
2013 - Huysuz müzikali - Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu 
Ağır Roman
III. Richard
Cadı Kazanı
Selvi Boylum Al Yazmalım - Sadri Alışık Tiyatrosu 
Filmleri ve Dizileri : 
Senaryo :
2011 - Aşağı Yukarı Yemişliler (TV Dizisi) 
2008 - 2010 - Çok Güzel Hareketler Bunlar (TV Dizisi)


Oyuncu

2014 - İtirazım Var (Nebahat Kuzu) (Sinema Filmi) 
2014 - Mucize (Sinema Filmi) 
2014 - Kim O! (Havuçlu Anne) (Tv Programı) 
2014 - Hadi İnşallah (Pucca) (Sinema Filmi) 
2014 - Kardeş Payı (Konuk oyuncu) (TV Dizisi) 
2012 - İşler Güçler (Ecevit) (TV Dizisi) 
2012 - Mutlu Aile Defteri (İsmet) (Sinema Filmi) 
2012 - Annem Uyurken (Defne) (TV Dizisi) 
2011 - Muhteşem Yüzyıl 2. Sezon (Konuk Oyuncu-Şirin Hatun)(TV Dizisi) 
2011 - Gişe Memuru (Nevra) (Sinema Filmi) 
2011 - Aşağı Yukarı Yemişliler (Menekşe) (TV Dizisi) 
2010 - Çok Filim Hareketler Bunlar (Hatice) (Sinema Filmi) 
2010 - Geniş Aile 2. Sezon (Behice) (TV Dizisi)
2009 - Neşeli Hayat (Ayla) (Sinema Filmi) 
2008 - 2010 - Çok Güzel Hareketler Bunlar (Büşra) (TV Dizisi)
2008 - Sınıf (Melek) (TV Dizisi) 
2007 - Kutsal Damacana (Selen) (Sinema Filmi) 
2006 - Fırtına (Melahat) (TV Dizisi) 
2006 - Bir Demet Tiyatro (Songül) (TV Dizisi) 
2003 - Hayat Bilgisi (Öğrenci) (TV Dizisi) 
2003 - Hayat Bilgisi (Öğrenci) (TV Dizisi) 
2002 - En Son Babalar Duyar (Esma) (TV Dizisi)