Bu üçlü dünyayı gezecek  

Bülent Ersoy'dan veto yiyen Safiye Soyman dünyayı gezeceği program için yanına Banu Alkan'ı aldı. Asıl bomba da Burcu Esmersoy oldu. Üçlü haftaya Hindistan'a gidecek. Ama akılları hala Diva'da!

AHMET DÖĞEN 

Birkaç ay önce basına yansıyan “Bülent Ersoy, Safiye Soyman’la gezi programı yapacak” haberi Bülent Ersoy ile Safiye Soyman'ın arasını açmıştı. Ersoy’un “Ben bir lokomotifim, vagonlar arkamdan gelir ve ancak kadrolarımı oluşturabilirler” açıklamasına kırılan Soyman, kameralar karşısında gözyaşlarına boğulmuştu. Bu gerilim sonrası proje baştan şekillendirildi ve Safiye Soyman’ın yeni partneri Banu Alkan oldu. 

'BÜLENT'İ ALMAYA GELDİK'

İlk durakları Hindistan olacak olan Safiye Soyman ile Banu Alkan önceki akşam Bülent Ersoy'un Günay'daki sahnesini izlemeye gitti. Diva'yı programa dahil etmek için ısrar eden yapımcının isteğiyle harekete geçen Soyman ve Alkan mekan girişinde, “Bir show programı için Hindistan’a doğru yola çıkıyoruz. Bloom Medya’nın yapımcılığında, Mustafa Kotan'ın yönetmenliğinde Show Tv ekranlarında yayınlanacak olan program için Burcu Esmersoy da bizimle geliyor. Bu akşam buraya programa Bülent Hanım’ı da almaya geldik” dediler. “Bülent Hanım’la barıştınız mı?” sorusu üzerine Safiye Soyman, “Ben Bülent Hanım’ı çok severim, onun da beni çok sevdiğini biliyorum. 

TEKLİFE YEŞİL IŞIK YAKTI

Bizim küslüğümüz sabun köpüğü gibi gelir geçer” dedi. Gecenin ilerleyen saatlerinde Diva Bülent Ersoy, Safiye Soyman’ı sahneye davet etti. “Solistimin yanına geldim. O benim büyüğüm, saygı duyduğum bir insan. Barıştık mı hayatım?” sözleriyle sahneye çıkan Soyman’a, Ersoy’dan; “Küs müydük?” cevabı gelince Safiye Soyman; “Bu akşam Afrodit Banu Alkan da burada. Biliyorsunuz, Hindistan’a gidiyoruz. Sizi almaya geldik. Bizimle geliyor musunuz?” diye sordu. “Bakacağız” diyen Ersoy kahkaha atarak; “Bu konuları içeride konuşalım” dedi.  

Kıyafeti 27 kilo 45 bin lira

Bülent Ersoy önceki akşam sahneye modacısı Semih Doğruer’in atölyesinde 15 gün boyunca 10 kişinin vardiyalı olarak teker teker ellerinde işlediği aynalı elbisesi ile çıktı. 27 kilo ağırlığındaki kıyafetinin aynalarının ve Swarowski taşlarının değerinin 35 bin TL, kıyafetini tamamlayan kap'ın değerinin ise 10 bin TL olduğu öğrenildi.