• Bist 100
  95522.1
 • Dolar
  5,7299
 • Euro
  6,3627
 • Altın
  275,6870
İstanbul
24 / 31
0530 708 54 54
0530 708 54 54
20 Nisan 2019 Cumartesi 13:20:04 | Son Güncelleme: 20 Nisan 2019 Cumartesi 13:39:47

Eşref Kolçak'tan flaş açıklamalar: Fikret Hakan bu sözleri söyledikten 15 gün sonra öldü

Yeşiçam'ın emektar ismi 92 yaşındaki usta oyuncu Eşref Kolçak, Hülya Koçyiğit’in “Film Gibi Hayatlar” programına konuk oldu. Mesleğine olan aşkını anlatan Kolçak, Fikret Hakan'ın sözünü hatırlattı “Fikret Hakan bir röportajında bizi çalıştırmayarak öldürüyorsunuz dedi ve 15 gün sonra öldü. Ben yatakta değil, çalışarak ölmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Eşref Kolçak, Hülya Koçyiğit'in TRT2'de yayınlanan "Film Gibi Hayatlar" programına konuk oldu. Bursa'da tedavi gördüğü hastaneden doktor kontrolüyle çıkıp programa katılan Kolçak, Koçyiğit ile sohbetinde duygusal anlar yaşadı.

"FİKRET HAKAN BU SÖZÜ SÖYLEDİKTEN 15 GÜN SONRA ÖLDÜ"

130'un üzerinde filmi olan, geçmişten bugüne sinema hayatında yaşadıklarından bahseden Eşref Kolçak, "Bizim insanımız seyrettiği filmde kendinden bir parça görmezse zevk almaz, biz çok gerçekçi filmler yapıyorduk. Hiçbir zaman tek tip oynamadık, çeşitli karakterlere hayat verdik. Biz bizim insanlarımızı canlandırdık" dedi. Mesleğine olan tutkusundan bahseden Kolçak, yatarak değil çalışarak ölmek istediğini belirtti: "Fikret Hakan bir röportajında bizi çalıştırmayarak öldürüyorsunuz dedi ve 15 gün sonra öldü. Ben yatakta değil, çalışarak ölmek istiyorum." 

Eşi Özcan Kolçak'la büyük bir aşk yaşadığını söyleyen Eşref Kolçak eşinin yanına kendi mezarını yaptırdığını söyledi. Kolçak, "Eşimin yanına kendi mezarımı yaptırdım, oğlumu da annesinin koynuna verdim. Hanımın mezar taşına evimin hanımı, çocuğumun anası, benim kadınım diye yazdırdım. Kendi mezar taşıma ise 'Sinema gelecek kuşaklara yazılmış canlı mektuplardır' yazdırdım" dedi.

"İKİ SENE BALIKÇILIK YAPTIM"

Şöhret sayıldığı dönemde Kasımpaşa'da bir arkadaşının teşvikiyle sandal alıp balıkçılık yaptığını anlatan Eşref Kolçak "O iki senede balıkçılıktan kazandığım para, sinemadan daha çoktu. Tek başıma Haliç'te iki köprü arasında 170 çift palamut yakaladım. İki senenin ardından sinema aşkım ağır bastı, tekrar setlere döndüm" dedi.

FİKRET HAKAN'IN ÖLÜM SEBEBİ?

Asıl adı Bumin Gaffar Çıtanak olan Fikret Hakan, 2017 yılını Temmuz ayında akciğer kanseri tedavisi gördüğü İstanbul Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde girdiği ameliyat sonrası doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Yaklaşık 2 saat hayata döndürülmeye çalışılan efsane oyuncu, 83 yaşında vefat etti.

.