• Bist 100
  103.018
 • Dolar
  5,3059
 • Euro
  6,0038
 • Altın
  225,7646
İstanbul
2 / 11
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
14 Şubat 2018 00:00 | Çarşamba

Mahkeme karıştı 

Asena Atalay'la Caner Erkin'in velayet davasında kavga çıktı. 4 ay önceki duruşmada olduğu gibi hakim yine salonu terk etti. 'Bu dava çocuk reşit olana kadar sürer' dedi.  

Caner Erkin'in eski eşi Asena Atalay'a oğlu Çınar'ın velayetini almak için açtığı davanın 14 Ekim tarihli duruşmasında 'Çınar'ı Allah iki taraftan da kurtarsın' diyen hakim salonu terk etmişti. Davanın dünkü duruşmasında da aynı olay yaşandı. İstanbul 11. Aile Mahkemesi'nde görülen davaya Atalay avukatıyla katılırken Erkin'i avukatları temsil etti.

'DAVA KEŞKE UZASA' DEDİ

Duruşmada Asena'nın kardeşi Alican Atalay tanık olarak dinlendi. Taraflar arasında sık sık tartışma çıkınca hakim, “Siz böyle yaparsanız bu dava çocuk reşit olana kadar sürer” dedi. Asena da keşke reşit olana kadar sürse de Caner korkudan iki hafta da bir oğlunu görse” dedi.

TARAFLARI SUSTURAMADI

Caner'in avukatları Alican Atalay 'ın tanıklığını kabul etmediklerini söyledi. Bunun üzerine Asena Atalay yüksek sesle, “Bu dava çocuk davası. Para davası değil. Caner gelip davasına sahip çıksın” diyerek tepki gösterdi. Mahkeme hakimi de kürsüyü yumruklayarak tarafları susturamaya çalıştı. Ancak tarafların bağırarak kavga etmeleri üzerine hakim mahkeme salonunu terk etti. 

Asena Atalay duruşma çıkışı, “Dünyayı ve Türkiye'yi ilgilendiren daha büyük sorunlar var arkadaşlar. Çınar gayet mutlu, gayet sağlıklı. O yüzden çok konuşulacak bir şey yok” dedi. 

HAKİMDEN ASENA'YA: 'SİZİ TUTUKLAMAYETKİM VAR'

Tarafların tartışmayı bitirmesi üzerine hakim, taraflara nasihatte bulunarak, “Sizi tutuklama ve bir hafta yatırma yetkim var. Ama Gestapo gibi yargılama istemiyorum. Ben magazini bilmem, hakimim. Kararlarımla  konuşurum. Asena anne olarak hisleriyle konuşuyor” dedi. 11. Aile Mahkemesi hakimi Seren Serengil'e de zorlama hapsi vermişti.