Türkiye Manga ile 2018 Eurovision'a mı katılıyor? Ünlü gruptan heyecanlandıran tweet

Türkiye’yi 8 yıl aradan sonra Eurovision'a geri dönüyor. 2018'de gerçekleştirilecek büyük organizasyon için adı geçe Manga grubunun Twitter hesabından, "Eurovision ? Yine yeni yeniden..." paylaşımını yapması büyük heyecan yarattı

Müzik grubu maNga'nın resmi Twitter hasabından yapılan "Eurovision? Yine... Yeni... Yeniden..." paylaşımı müzik severleri heyecanlandırdı. Akla ilk gelen isim maNga olsa da; Türkiye'yi kimin temsil edeceği ise henüz netlik kazanmadı. maNga 2010 yılında Eurovision'a katılmış, büyük yarıştan ikinci olarak ayrılmıştı.

 

Bu gelişmelerin ardından maNga bir açıklama yaptı:

 

Norveç'in başkenti Oslo'da yapılan 2010 Eurovision Şarkı Yarışması'nı Almanya 246 puanla kazanırken, Türkiye, 170 puanla ikinci olmuştu. Oslo'nun Telenor Arena salonunda yapılan final gecesinde Türkiye adına Manga, "We could Be The Same" (Aynı Olabiliriz) parçasıyla sahne almıştı.

 

EN SON CAN BONOMO TEMSİL ETMİŞTİ

 

Türkiye ilk defa 1975 yılında Semiha Yankı ile katıldığı, 2003'de Sertab Erener’in 167 puan alarak birinciliği kazandığı Eurovision Şarkı Yarışması’na son olarak 2012 yılında Can Bonomo ile katılmış ve yarışmada bir daha bulunmama kararı almıştı.