Ünlüler sandıkta 

Ünlüler dünyası da vatandaşlık görevini yapmak için sandık başına koştu. Kimi birbirinden kaçtı, kimi de heyecandan ne yapacağını şaşırdı. Ortaya renkli görüntüler çıktı.  

Talihsiz pişti 

Kıvanç Tatlıtuğ ile Başak Dizer çifti Bebek Tevfik Fikret İlkokulu'nda oy kullandı. Tatlıtuğ “Oyumuzu kullandık şimdi de evimize dönüyoruz. Umarım ülkemiz adına iyi olur” dedi. Aynı okulda oy kullanan bir diğer isim ise Azra Akın oldu. Bir dönem aşk yaşayıp evliliğin eşiğinden dönen ikiliden Akın ile Tatlıtuğ çifti aynı anda okula gelince gergin dakikalar yaşandı. Geleceğine sahip çıktığını söyleyen Akın, ardından koşar adımlarla okuldan çıktı.

- Tarkan Sarıyer Çamlık Sitesi Yönetim binasında oyunu kullandı. Megastar sandık başında'Hayırlısı olsun' dedi. 

Dövmesini sildirmemiş

 

Sarp Levendoğlu, Bebek Tevfik Fikret İlkokulu 1059 no'lu sandıkta halk oylamasına katılan isimler arasındaydı. Hayli gergin olduğu görülen oyuncunun oyunu kullandığı sırada geçen aylarda olaylarda boşandığı eşi Birce Akalay'ın adının yazılı olduğu dövmesini sildirmemiş olması dikkat çekti. Referandum hakkında konuşma yapmaktan kaçınan Levendoğlu, gazetecilerin eski eşi Birce Akalay'la ilgili soruları üzerine “Bu konu hakkında hiç konuşmadım, konuşmak da istemiyorum” diyerek sessizliğini korudu. 

Oyunu tuzladı 

Son dönemin en popüler isimlerinden biri olan Nusret Gökçe, oyunu kullandığı zarfı kendine özgü tuzlama hareketi ‘saltbea’ pozisyonunda sandığa attı. 

Prenses kural deldi 

 

Fenerbahçeli kaleci Volkan Demirel oy kullanmaya eşi Zeynep ve kızı Yade ile birlikte gitti. Acarkent TEB İstanbul Koleji Vakfı Özel Lisesi 1010 nolu sandıkta oy kullanan aile ile sandık görevlileri arasında tatlı bir diyalog yaşandı. Yade'nin babası ile kabine girmek istemesi üzerine görevli “Prenses sen giremezsin” ikazında bulundu. Söz dinlemeyen Yade, “Banane ben gireceğim” diyerek kabine girdi.

Sabah İbrahim

İbrahim Kutluay sabah, Demet Şener öğleden sonra aynı sandıkta oy kullandı. Demet Şener Kutluay saat 14.00 sıralarında Beşiktaş Lütfi Banat İlkokulu’nda oy kullandı. İbrahim Kutluay saat 10.00 sıralarında aynı sandıkta oy kullandı. 1218 numaralı sandığa gelen Demet Şener Kutluay oy pusulasının bulunduğu zarfı sandığa attıktan sonra “Hayırlı olsun hepimize” dedi.  Öğlen Demet 

- Şarkıcı Yalın oyunu Levent Lütfiye Banat ilköğretim okulunda kullandı. Mutlu olduğunu söyleyen Yalın “Herşeyin güzel olacağına inanıyorum” dedi. 

Pusula kayıptı

Engin Altan Düzyatan'da oy kullanmaya eşi Neslişah Alkoçlar ile birlikte geldi. TED İstanbul Koleji Vakfı Özel Lisesi 1005 nolu sandıkta oy kullanan ikilinin ise oy pusulası olmaması uğraştırdı. Eve pusulasının gelmediğini söyleyen oyuncu ve eşi telefonundan edevlet sistemine girerek sandık numarasını kontrol etti. Okuldan çıkışta ise “Vatana millete hayırlı olsun” diyen çift okuldan ayrıldı. 

İki defa yardım istedi 

Mustafa Sandal ve Emina Sandal Acarkent 'te 1009 nolu sandıkta oy kullandı. Türkiye'de ilk kez oy kullandığını söyleyen Emina Sandal oy pusulası ile de imtihanı ortaya komik görüntülerin çıkmasına neden oldu. İki defa kabinden çıkarak görevlilerden yardım isteyen Sandal, uğraşlar sonucunda oyunu kullandı.  

Oyunu eve götürecekti 

 

Hülya Avşar ve Kaya Çilingiroğlu'nun 19 yaşına giren kızı Zehra Çilingiroğlu ilk kez oy kullandı. Sarıyer Kız Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi'ne tek başına oy vermeye gelen Zehra Çilingiroğlu, ilk kez kullanacağı oyun heyecanını yaşadı. Oy pusulası ve zarfı seçim yetkililerinden alan Zehra bir süre oy verme kabinini göremeyince yetkililerin yardımına başvurdu. Oyunu kullandıktan sonra kabinden çıkan Zehra, ilk kez oy kullanmanın heyecanıyla zarfı sandığa atmadan salondan çıkmaya çalıştı. Görevliler, “Sandık burada” diye uyarınca Zehra geri dönerek, 1035 numaralı sandığa oyunu kullandığı zarfı attı. 

Erkan Yolaç'ı yad etti 

 

Hülya Avşar, oyunu Sarıyer Kız Teknik ve Meslek Lisesinde kullandı. Avşar Kızı, “Hepimiz için iyi olsun diyorum. Zaten su akar yolunu bulur her şekilde. Aklıma Erkan Yolaç'ın yarışması geldi. O iki kelimeyi söylemeyeceksin diye” ifadelerini kullandı.  

Sultan ile kızı

Türkan Şoray da oy kullanmaya kızı Yağmur Ünal ile birlikte geldi. Acarkent'te1003 nolu sandıkta oy kullanan Sultan, 'Ülkemizin güzel günler beklemesi umuduyla” dedi.