Astım krizine bitkisel çözüm

Her gün tüketeceğiniz limon suyu kürüyle astıma karşı savaş açmanız mümkün. Çünkü limon; akciğerin güçlenmesini ve daha rahat nefes alınmasını sağlıyor. 

Astım, solunum yollarının süregelen bir iltihap sonucu aşırı derecede duyarlı olmasına ve bazı etkenlerle zaman zaman daralmasına neden olan bir solunum yolu hastalığıdır. Bu iltihap hasta olan kişinin nefes almasını zorlaştırabilir ve bazı atak durumlarında kişinin nefes alması neredeyse imkansız hale gelir. Limon dünyada en çok sevilen ve mutfaklarda en fazla kullanılan yiyeceklerden biri. Çiğ limon suyu ise antioksidan ve anti-kanser özelliğiyle biliniyor ve yüzyıllardır pek çok hastalık için ve vücudu arındırmak amacıyla kullanılıyor. 

NASIL ETKİ EDİYOR?

Limon suyunun kullanımının vücuda sayısız katkısı var, ayrıca astım ataklarını da kontrol altına alabiliyor. Araştırmalara göre C vitamini bağışıklık sisteminizin güçlenmesine yardımcı oluyor ve bu sayede vücudunuz astım atağını tetikleyen dış faktörlere daha dayanıklı bir hale geliyor. Limon suyunun pek çok astım hastasına iyi geldiği gözlemlenmiş. Limon suyu, ayrıca akciğerin güçlenmesini ve daha rahat nefes alınmasını da sağlıyor. Güçlü bir antioksidan olan limon suyu, ciğerlere dolan herhangi bir zararlı madde ile savaştığı için de ataklara iyi geliyor.

KULLANMA ÖNERİSİ

Yarım çay kaşığı taze limon suyunu bir bardak suyla karıştırıp yemeklerden önce tüketmek vücuda iyi geliyor. Bu dozu yatmadan önce ve uyandıktan hemen sonra da içerseniz olumlu sonuçlar elde edeceksiniz. Zencefil de bu tarz iltihaplara karşı iyi gelen besinlerden biri. Tıkanmış olan havayollarını açmaya yardımcı oluyor.

BİR BARDAK ILIK SUYA TAM LİMON SIKIN

İki gün boyunca sadece limon suyu ve suyu karıştırarak için. Her sabah uyandığınızda yarım litre suya bir tam limonun suyunu sıkıp tüketin. Sindirim sisteminize de yardımcı olması ve daha fazla enerji alabilmeniz için suyu ılık olarak da tüketebilirsiniz.