Bel ağrısına doğal çözümler

Yaşlılık, fazla kilo, hareketsizlik, duruş bozuklukları bel ağrısı yapabiliyor. Doğal kas gevşetici olan buğday, papatya çayı gibi besinler ise bu soruna çare oluyor.

- Aktivitelerimizin giderek sınırlanmasına neden olan bel ağrısı, psikolojimizi de olumsuz etkiliyor. Birçok sebebi olan bel rahatsızlıkları, kimi zaman kısa süreli kimi zaman ise başka rahatsızlıkları haber vermesi bakımından uzun süreli olabiliyor. Uzmanlar, evde doğal kas gevşetici özelliği olan doğal karışım önerilerinde bulunuyor. İşte onlar...
 

- HAŞHAŞ TOHUMU: Tohumu bel ağrısı tedavisi için eskiden beri kullanılır. 100 gram haşhaş tohumunu 1bardak süte karıştırın. Günde 2 çay kaşığı olacak şekilde tüketin. Bel ağrısının hafiflemesini sağlar.

- SARIMSAK: Bel ağrısı tedavisine yardımcı olabilecek bileşenler içerir. Hafif sırt ağrıları için 2-3 karanfili sabah aç karınla yiyin. Ayrıca, sarımsak yağı ile sırtınıza masaj yapabilirsiniz.

- BUĞDAY: Acıyı en aza indirmeye yardımcı olan, analjezik etki üreten bileşikler içermektedir. Gece bir miktar suda 1 avuç buğdayı sabaha kadar bekletin. Sabah bu karışıma çim ve kişniş karıştırın. Sonra bir fincan süt karıştırın ve günde 2 kere için.

- PAPATYA ÇAYI: Günde 1 bardak papatya çayı tüketmek gergin kas dokularını rahatlatır. Bel ağrılarını giderir. Bunun için bir bardak suda 4-5 tane papatyayı kaynatın ve günde 2 kere, 4 gün boyunca için.