• Bist 100
  101849
 • Dolar
  5,6500
 • Euro
  6,3572
 • Altın
  258,2850
İstanbul
19 / 29
0530 708 54 54
0530 708 54 54
13 Ocak 2019 Pazar 08:00:00 | Son Güncelleme: 12 Ocak 2019 Cumartesi 18:11:54

Çınar yaprağı romatizma ağrısını dindirir

Fizik tedavi ya da ilaçlarla geçmeyen romatizma ve kireçlenme gibi eklem ağrılarını dindirmenin yolu 'çınar yaprağı'yla hazırlanan özel kürde saklı...

Bitkisel tedavi uzmanları, çınar yaprağının kireçlenmede son derece etkili bir bitki olduğunu belirterek, “Çınar yaprağı kürü vücudun her bölgesinde oluşan kireçlenmelerin azalmasında büyük fayda sağlıyor” diyor. Eklem ağrılarının günümüzde oldukça yaygın bir hastalık olduğunu belirten uzmanlar, “Her insanın vücudunda romatizma, kireçlenme gibi eklem rahatsızlıkları mevcuttur. Bunlar çoğunlukla yaşlı insanlarda görünmektedir. 

Hareketsiz kalmayın

Kireçlenme ve romatizma hastalığından dolayı bacakları bükülmeyen, yürümekte zorlanan, merdiven çıkamayan ve ağrı çeken insanlar için bitkisel çözüm tavsiye ediyoruz. Çınar yaprağı kürü vücudun her bölgesinde oluşan kireçlenmelerin azalmasında büyük fayda sağlıyor. Hareketsiz bir yaşam süren ve oturarak çalışan günün arta kalan kısımlarını da hareketsiz ve sporsuz geçiren kişilerin bu rahatsızlıklara yakalanma olasılığı çok yüksektir. Öncelikle kişilerin yaşamları boyunca egzersiz ve spor yaparak doğru besinlerle kemiklerini ve eklemlerini güçlü bir halde tutması gerektir. Bu rahatsızlıktan mustarip kişiler sürekli ağrılardan yakınır tamamen doğal ve bitkisel olan yöntemlerle romatizma ve kireçlenme gibi hastalıklarla başa çıkabilirler” diye konuştu. 

Derin yırtıklı olmalı

Kür yapımında kullanılacak olan çınar yaprağının ‘anatolius’ türü olmasına mutlaka dikkat edilmelidir. Anatolius türü çınar yaprağı, derin yırtıklıdır. Kazayağına benzer şekilde derin yırtıkları olmayan çınar yaprakları uygun değildir. Çınar yaprağının bilinen bir yan etkisi yoktur. 

Sadece bir ay uygulanmalı

2 adet büyük boy taze ya da kurutulmuş çınar yaprağını soğuk suda yıkayın ve parçalara ayırın. Bir su bardağı klorsuz suyu kaynattıktan sonra yaprakları ilave edin ve kısık ateşte ağzı kapalı olarak bir dakika kaynatın. Kaynama süresi tamamlandıktan sonra sıcakken süzün. Soğuyunca akşam yemeklerinden önce ve gece yatarken için. 2 içim arasında en az 3 saat fark olmalıdır. Bu küre 30 gün devam edilmelidir. 15 gün kullanıp, 3 gün ara verin ve tekrardan 15 gün daha kullanarak 30 güne tamamlayın. Her defasında taze olarak hazırlanmalıdır.

 • MAGAZİN
 • SPOR
 • YAŞAM
 • SANAT