Göbek eriten yiyecekler

Tavuk, fasulye, kuzu eti, mercimek ve yumurta gibi gıdaları bol bol tüketerek göbeğinizden kurtulabilirsiniz. 

Göbeklenme veya göbek bölgesinin yağlanması sadece, fiziksel sorun değil ,aynı zamanda, bir sağlık sorunudur. Aslında ciddiye alınması gereken önemli bir durumdur. Bel bölgesindeki bu yağlanma, iç organlarında yağlanması anlamına gelir. Uzmanlar, göbeği eriten yiyecekleri şu şekilde sıralıyor.  

Kuzu eti: Kuzu eti, içerdiği aminoasitler sayesinde vücuttaki yağ hücrelerinin küçülmesine yardım eder. Ancak, dikkat etmeli ve kuzu eti gündüz öğünlerinde tüketmelisiniz. 

Yumurta: İnsanlar üzerinde yapılan bilimsel deneylere göre; birer gün arayla yumurta tüketen kişilerin sağlıklı kilo verdiği, göbek ve bel çevresinde incelme olduğu gözlenmiştir. Sabah kahvaltısında haşlanmış yumurta yemek sizi uzun süre tok tutar. 

DAHA ÇABUK DOYARSINIZ

 Zeytinyağı: Salata ve sebze yemeklerinizi zeytinyağıyla hazırlamak daha çabuk doymanızı sağlar. Ancak, günde 1 yemek kaşığından fazla tüketmemeye dikkat etmelisiniz. 

Roka: Bir kase rokada sadece 5 kalori vardır. İçeriğinde ise kasları güçlendirip yağ yakan maddeler bulundurmaktadır. 

Pancar: Karaciğer temizleme, ödem atma, idrar söktürme gibi harika özelliklere sahip olan pancar, göbek eritmek için en etkili yiyeceklerden biridir. Fırında, buharda pişirebilir veya rendeleyip salatalarınıza ilave edebilirsiniz. 

Badem: Sağlıklı yağlar ve yüksek oranda vitamin içeren badem, hem tok tutucu hem yağ yakıcı özelliğe sahiptir. Ara öğünlerinizde bir avuç badem yemek, göbek eritmek için size yardımcı olacaktır. 

FAYDALI BAKTERİ

Yoğurt: İçerisinde faydalı bakteriler barındıran yoğurt, hem hazımsızlık ve kabızlık gibi sorunları gidermekte hem de göbek eritmek için yardımcı olmaktadır. 

Kuru fasulye: Fasulye, bilimsel araştırma sonuçlarına göre yağ yakıcı etkisi kanıtlanmış mucize besinlerden biridir. Haftada 3 kez kuru fasulye gibi bakliyat tüketenlerin daha hızlı yağ yaktığı gözlemlenmiştir. 

Tavuk göğsü: Hem sebze hem bakliyatlarla uyum sağlayan tavuk göğsü, kalorisi düşük protein kaynaklarından biridir. Protein, kaslarınızı kuvvetlendirip yağ yakmaya yardımcı olur. Ancak, mümkünse organik tavuk tüketmeye gayret edin veya haşlama suyuna limon suyu ilave edin. 

RUH SAĞLIĞINA DA ETKİLi

Kırmızı mercimek: Kuru fasulye gibi yüksek oranda protein içerir ve bu sayede kasları güçlendirip göbek bölgesindeki yağların yakılmasını sağlar. Kırmızı mercimek çorbasıyla yemeğe başlamak, ana yemekten daha az yiyerek doymayı ve böylece kalori alımını düşererek kilo vermeyi sağlar. 

 Su: Göbek eritmeye yardımcıdır. Hem kilo vermek hem ruh halinizi iyileştirmek için her gün 2 litre su içmelisiniz.