Kanser savaşçısı zerdeçal

Bir çok bitki vücudu sadece kanser oluşumuna karşı korur. Oysa ki zerdeçal; kanser hastalarının tedavisini destekleyici etki gösterir üstelik bir çok hastalığa karşı kalkan olur.

Daha çok yemeklerde baharat olarak kullanılan Zerdeçal şifa dağıtıyor. Çok eski yıllardan bu yana şifa kaynağı olarak kullanılan zerdeçal, kolon, meme, cilt ve prostat kanserinin önlenmesinde önemli rol oynar. İçeriğinde yer alan kurkumin ayrıca kansere yakalanan kişilerde kanser hücrelerinin yayılmasını da geciktirir. 

HÜCRELERİ YENİLER

İlerleyen yaş ile birlikte gelen bunama ve Alzheimer’a yakalanma riskini azaltır.  Antioksidan etkisi sayesinde vücutta biriken zararlı maddelerin dışarı atılmasını sağlar. Kanı temizleyerek damar tıkanıklığını engeller. Kanserin doğal yollar ile tedavi edilmesi aşamasında ilk akla gelen zerdeçaldır. Kanserli hücreler ile mücadele ederek hücre yenilenmesini hızlı bir şekilde destekleyen zerdeçal prostat kanseri, kolon kanseri, meme kanseri gibi ülkemizde de sık sık görülmekte olan kanser türleri ile mücadele edilmesini sağlayan en etkili ve en doğal yöntemlerden birisidir. 

ROMATİZMA AĞRISI 

Zerdeçal, anti enflamatuar özellikleri yardımıyşa osteoarterit ve romatoid arteritsorunlarını giderebilir. Buna ek olarak, zerdeçalin antioksidan özelliğ  hücrelere zarar veren serbest radikalleri yok eder. Bunun yanında eklem, romatizma ağrılarına ve iltihaplara iyi gelir.

Suyunun faydaları

Zerdeçali güçlü bir kaynağı yapan içerdiği 300’den fazla antioksidandır.  Ham zerdeçal tüketimi sağlık açısından daha faydalıdır. Sütle seyreltilerek tüketmekte mümkün.

Artrit tıbbi müdahale gerekirebilen ağır bir kemik bozukluğu hastalığıdır. Zerdeçal suyu artrit hastalığına yakalanma riskini zalatır.

 Alzheimer'a yakalanma riskini azaltır. 

Sindirim sistemi rahatsızlığını giderebilir. Bünyede metabolik oranı arttırarak hazmı kolaylaştırır.

İçerdiği zengin asitler mide sağlığı için faydalıdır. Midenin ihtiyaç duyduğu asit ve asit oranını dengeler.

Vücutta kan enfekseiyonlarına neden olan toksinlerin dışarı atılmasını sağlar.

Karaciğer sağlığını koruyan bileşen ve maddeler içerir.