Mutfaktaki doğal ağrı kesiciler

Eczaneden satın alabileceğiniz ağrı kesiciler yerine doğal alternatifleri tercih etmek isteyebilirsiniz. İşte uzmanlar, fiziksel ağrı çeken hastaların tüketmeleri gereken ağrı kesici besinleri açıkladı.

Eklem ağrıları için zencefil

Uzmanlar kas, eklem, tutukluk, şişme gibi ağrı sorunu olanlardan 2 ay boyunca beslenmelerine zencefil eklemelerini öneriyor. Kullanım olarak günde 1 çay kaşığı kurutulmuş zencefil ya da 2 çay kaşığı doğranmış taze zencefilin yemeklere eklenmesi öneriliyor.  

Kulak enfeksiyonu için sarımsak

Ağrılı kulak enfeksiyonları için sarımsak birebir. Beş gün boyunca ılık sarımsak yağını günde iki defa ağrıyan kulağınıza damlatın. Bu uygulama kulak iltihabını kısa sürede tedavi eder.  

Diş ağrısı için karanfil

Kuru karanfil çiğnemek 2 saat boyunca diş ağrınızın azalmasına yardımcı olur. Karanfilde bulunan eugenol güçlü doğal bir antibiyotik.  

Baş ağrıları için kiraz

Eklem ve baş ağrısı sorunu yaşıyorsanız en az 20 adet kiraz yediğinizde sorununuz çözülür. Uzmanlar, kiraza parlak kırmızı rengini veren anthokyaninin ibuprofen ve aspirinden daha etkili olduğunu belirtiyor. 

Bacak krampları için domates suyu 

Potasyum kafeinli içecekler, idrar, ter ile atılır. Eksikliği halinde bacak krampları ortaya çıkar. 10 gün boyunca ufak çay bardağı domates suyu içtiğinizde sorununuz çözülmüş olur.