Bobby Dixon Final-Four öncesi GÜNEŞ'e konuştu! Şampiyonluk maçımız

Real Madrid ile bugün oynayacakları maçın önemine değinen Dixon, “Bence şampiyonluk maçı Real Madrid maçı. Onlardan veya CSKA’dan intikam almak değil, Euroleague’de şampiyon olmak istiyoruz” dedi.

ÖZEL RÖPORTAJ - KEMAL ILIKKAN

Final-Four 2015’te Real Madrid’e, 2016’da da finalde CSKA Moskova’ya kaybeden Fenerbahçe, İstanbul 2017’de 2 rakibinden de rövanşı alma şansını yakaladı. Bugün ilk maçını İspanyol deviyle oynayacak olan Kanarya, finale çıkması halinde Olympiacos-CSKA eşleşmesinin galibiyle şampiyonluk mücadelesi verecek. Takımın yıldız guardı Bobby Dixon’la merakla beklenen Final-Four 2017 öncesi özel bir röportaj gerçekleştirdik.

Geçen sezon Berlin’de CSKA ile oynadığını finalde soktuğun 5. Üçlükten sonra sıktığın yumruğu kalbine götürerek Teodosic’in gözlerinin içine baktın. Orada ne olmuştu?

--Hayır, hayır ona değildi. Doğrudan herhangi birine yönelik bir hareket değildi. Epey geriden gelmiştik ve o üçlükle maça dengeyi getirmiştik. 20 sayılardan gelince aslan kükremesi yaptım, büyük coşku yaşıyordum.

Peki, geçen sezon 73 maç oynamıştın. Real Madrid maçı bu sezon 64. Maçın olacak. Fiziksel olarak hazır mısın?

-İyi dinleniyorum, kendime iyi bakıyorum, yüzde 100 hazırım. Fiziksel açıdan hiçbir sorun yaşamıyorum.

Real Madrid maçında rakibin savunma konsantrasyonu büyük ölçüde senin ve Bogdan’ın üzerinde olacak. Bu durumlara alışıksın, nasıl bir stratejiniz olacak?

-Takım olarak spesifik bir Real Madrid stratejisi konuşmadık henüz. Onlarla çok kez oynadık, her maç bir şeyler değişmişti stratejimizde. Yine öyle olacaktır. Obradovic’in planlarına güveniyoruz.

-Eğer onları yenip finale çıkarsanız CSKA ile final oynama ihtimaliniz var. Geçen sezonun rövanşı olur. Olası CSKA finaline “Ödeşme, hesaplaşma” vakti olarak bakıyor camia. Sen ne düşünüyorsun?

-Her şeyden önce ilk maça odaklandık, CSKA’ya değil. Real Madrid’i yenmeliyiz önce. Eğer finale çıkarsak ve yine onlarla eşleşirsek geçen sezon kaybettiğimiz takımı bu kez yenmek için elimizden geleni yaparız ama bu bir rövanş veya hesaplaşma olarak görmüyoruz. Kişisel olarak da böyle düşünüyorum, takım da böyle düşünüyor. Geçen sezonu unuttuk çünkü.

F.Bahçe camiası rövanş istiyor?

-Biliyorum, beklentilerin de farkındayım. Burada esas amaç şampiyonluğa ulaşmak olmalı. Rakip kim olursa olsun kupayı biz kazanmalıyız. CSKA takıntımız yok.

Şampiyonluk şansınız hakkında neler söylersin? Soyunma odasında arkadaşlarınla konuşuyor musunuz?

-Hayır, şampiyonluğu hiç konuşmuyoruz, Real Madrid maçını konuşuyoruz. Ona odaklandık. O maçı kazanamazsak şampiyon olamıyoruz herkes bunun farkında. Bence şampiyonluk maçı Real Madrid maçı.

Takımdaki geleceğin hakkında konuşalım.

-Mevcut sözleşmemi yakınlarda uzatmıştık. 2 yıl daha garanti kontratım var.  Böyle bir takımda olmak gurur verici.

Isınırken neler dinliyorsun sürekli kulaklıkla görüyorum seni?

-Rap müzik inlerim. Drake en sevdiğim, Jay-Z’yi de bayılırım.

Ekpe Udoh tam bir kitap kurdu, bir sürü kitabı varmış. Sen de durumlar nasıl?

-Bende ayakkabı kurduyum. Bir sürü ayakkabım var. (Kahkaha)