Hırvatistan Milli Takımı teknik direktörlüğüne Zlatko Dalic getirildi

Hırvatistan Futbol Federasyonu (HNS), milli takım teknik direktörü Zlatko Dalic'in Rusya'da düzenlenecek 2018 FIFA Dünya Kupası'nda takımın başında olacağını duyurdu.

Hırvatistan ile çıktığı 3 maçta 2 galibiyet, 1 beraberlik alan Dalic,  milli takımdaki geleceğini görüşmek üzere bugün federasyon başkanı Davor Suker  ile bir araya geldi. Federasyondan yapılan açıklamada, iki tarafın anlaşma  sağladığı ve Dalic'in 2018 FIFA Dünya Kupası'nda da takımın başında görev  yapacağı ifade edildi.

Suker, federasyonun internet sitesinde yer alan açıklamasında, Zlatko  Dalic'in kendisine duyulan güveni boşa çıkarmadığını ve "doğru tercih" olduğunu  kanıtladığını kaydetti.

Dalic ise son üç maçta elde ettikleri sonuçlar dolayısıyla gururlu  olduğunu belirterek, Dünya Kupası'na katılmanın ülke futbolu adına büyük öneme  sahip olduğunu vurguladı.

Ekim ayında Ante Cacic'in yerine geçici olarak göreve getirilen Dalic  yönetimindeki Hırvatistan, gruplarda Ukrayna galibiyetiyle önce play-off turuna  kalmış, bu turda da Yunanistan'ı eleyerek 2018 FIFA Dünya Kupası'na katılma  hakkını kazanmıştı.

AA