• Bist 100
  83.675
 • Dolar
  6,1079
 • Euro
  6,8180
 • Altın
  250,1671
İstanbul
16 / 26
0530 708 54 54
0530 708 54 54
13 Haziran 2018 13:41 | Çarşamba

İspanya Futbol Federasyonu teknik direktör Lopetegui ile yolların ayrıldığını açıkladı

Real Madrid'in Dünya Kupası'nın başlamasına bir gün kala sürpriz bir kararla İspanya Milli Takım Teknik Direktörü Julen Lopetegui'yi takımın başına getirmesinin ardından ülkede büyük tartışmalar başladı. Lopetegui ve İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Rubiales'le birlikte bugün saat 12:30'da basın toplantısı düzenleyerek yolların ayrıldığı resmen açıklandı.

Real Madrid dünyayı şaşırtan birkararla İspanya Milli Takım Teknik Direktörü Julen Lopetegui'yle 3 yıllık anlaştığını açıkladı. Bu sürpriz anlaşmanın ardından İspanya ayağa kalktı.

Basın toplantısından ayrılık kararı çıktı

Bu gelişmeler üzerine İspanya Milli Takım Teknik Direktörü Julen Lopetegui ve İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Luis Rubiales'le birlikte bugün saat 12:30'da (TSİ) bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Lopetegui'yle yolların ayrıldığı açıklandı.

Futbolcular başkanı ikna edemedi

İspanyol basınının haberine göre başta Sergio Ramos olmak üzere bazı milil futbolcular Başkan Rubiales'le özel bir görüşme yaparak Lopetegui'yle yola devam etmek istediklerini açıkladılar. Bütün futbolcuların toplu bir şekilde başkana itiraz ettikleri iddia edildi. Fakat başkan kararını değiştirmedi.

Ramos: 'Burası kulüp değil'

Ramos'un başkanla özel konuşarak; 'Burası kulüp değil, biz buraya Dünya Kupası'nı kazanmak için geldik. Bütün bu yaşananlar bize zarar veriyor. Eğer bu duruma kızdıysan bile gururunu boşver ve bizi bırak futbol oynayalım.' dediği iddia edildi.

'İhanet..'

Ülke medyasında yer alan haberlere göre; İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Luis Rubiales, Lopetegui'nin bu kararına oldukça sinirlendiği belirtilirken açıklamanın neden turnuva sonrasına bırakılmadığını anlamadığını belirtti. Rubiales'in resmi açıklamadan yalnızca 10 dakika önce anlaşmayı öğrendiğini, bu nedenle ihanete uğradığını söylediği açıklandı.

(Skorer)