• Bist 100
  95.952
 • Dolar
  5,8323
 • Euro
  6,5677
 • Altın
  239,0797
İstanbul
10 / 20
0530 708 54 54
0530 708 54 54
15 Eylül 2018 00:23 | Cumartesi

'Kagawa'yı istedik alamadık'

“Kagawa çok önemli bir futbolcu ve biz de kendisiyle ilgilendik bu sene. Oyuncu Almanya’dan ayrılmak istemedi. Yoksa biz temas ettik. Bu dönemde transfer için düşündüğümüz bir oyuncuydu. Eşi Almanya’yı terk etmek istemediği için olmadı transfer.”

İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI

■ Beşiktaş, Japon medya devi Mainichi-Sponichi Group’la işbirliği anlaşması imzaladı. Vodafone Park’ta düzenlenen imza törenine Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Mainichi-Sponichi Group Yönetim Kurulu Üyesi ve Uluslararası İlişkiler Sorumlusu Hiroyuki Tsuruta, Mainichi-Sponichi Group Yönetim Kurulu Üyesi Atsushi Narita, Mainichi-Sponichi Group Yönetim Kurulu Üyesi Takeo Iwasawa ve bu iş birliğinde önemli rol oynayan iş adamı Cem Aldemir katıldı.

ÖZEL İÇERİK HAZIRLAYACAK

■ BAŞKAN Fikret Orman, anlaşmanın her iki tarafa da hayırlı olmasını kaydederek, “Uzun süredir Beşiktaş’ı global spor markası yapma hedefimizde istikrarlı adımlarla ilerliyoruz. Bu çalışmayı daha da ileri boyuta taşımak için güçlü iş ortaklıkları gerekiyor. Japonya’da sosyal medya hesaplarımızı açacağız ve birlikte yöneteceğiz. Mainichi için özel Beşiktaş içerikleri hazırlayacağız. Birlikte sosyal sorumluluk kampanyaları düzenleyip bunu Japonya ve Türkiye’de hayata geçireceğiz” açıklamasını yaptı.

EŞİ AYRILMAK İSTEMEDİ

■ ORMAN, bu anlaşma esnasında Japon oyuncu Shinji Kagawa’yı yaz transfer döneminde almak istediklerini de açıkladı: “Kagawa çok önemli bir futbolcu ve biz de kendisiyle ilgilendik bu sene. Oyuncu Almanya’dan ayrılmak istemedi. Yoksa biz temas ettik. Bu dönemde transfer için düşündüğümüz bir oyuncuydu. Eşinin Almanya’yı terk etmek istememesinden dolayı olmadı bu transfer. Zaman içinde Türkiye’deki bütün takımlarımızda Japon oyuncu görmek isteriz.”