Oğuzhan Özyakup ve Cenk Tosun'un kaderi Şampiyonlar Ligi'ne bağlı!

Porto’dan alınacak 1 puan, ‘Şampiyonlar Ligi’nde yola devam ve daha fazla para’ anlamına geleceği için Cenk Tosun ve Oğuzhan’ın satış planı rafa kalkacak. Aksi halde ocakta en az 1 yıldız gönderilecek.

Beşiktaş yönetimi yıldız oyunculara gelen teklifleri değerlendirme konusunda acele etmiyor. Çünkü takımın başarılı performansı, yönetimin önünü daha rahat görmesini sağlıyor. Cenk Tosun ve Oğuzhan’a gelen astronomik transfer tekliflerine rağmen, elindeki yıldızları tutmaya çalışan Siyah-Beyazlı yönetim, ekonomik tablonun netleşmesinden sonra kararını verecek. Bu konuda yol haritasını henüz netleştirmeyen yöneticiler, muhtemel gelişmeleri ise şöyle değerlendiriliyor: 

KRİTİK EŞİKLERİ BİR ATLAYALIM 

“Porto maçını atlattıktan sonra önümüz açılır. Finansal tabloyu daha net görmeye başlarız. Futbolcu satışı birinci opsiyonumuz değil. Oyuncularımıza çok net rakamlar telaffuz edilmese de teklifler var. Oğuzhan, Cenk, Tolgay bunlardan bazıları. Avrupa’da da sürekli konuşulan, gündemde olan isimler. İngiltere’den ve İspanya’dan takipler ve teklifler var. Bizim niyetimize bakıyorlar. Biz de bazı kritik eşikleri geçmeden niyetimizi netleştirmiyoruz. Takip eden menajerlerin gayri resmi ilgileri de var. 

OCAKTA SATILIR, HAZİRANDA GİDER 

Porto maçını geçtikten sonra bu konudaki politikamızı netleştirebiliriz. Satış ocak ayında mı olur, sezon sonu mu olur ya da hiç olmaz mı, bunları ortaya koyabilecek net bir tablo önümüzde yok. Şu an net olan tek şey devre arasında Domagoj Vida’nın gelecek olması. Onun dışında her ihtimal var. Elimizdeki oyuncuları ocak ayında satabilir ama mayıs ayında gitme şartı da koyabiliriz. Bu opsiyon da var. Duruma göre plan, program değişir.”

Akşam