• Bist 100
  95.952
 • Dolar
  5,8323
 • Euro
  6,5677
 • Altın
  239,0797
İstanbul
10 / 20
0530 708 54 54
0530 708 54 54
15 Eylül 2018 00:31 | Cumartesi

'Tüm kupaları istiyorum'

‘Fenerbahçe Efsanesi Stadyum ve Müze Turu’ ile taraftarın kulübe olan aidiyet duygusunu arttırmak istediklerini anlatan Başkan Ali Koç, “Daha da çok kupayla müzemizi dolduracağız” dedi ve ekledi: "Tüm kupaları istiyorum!"

YUSUF KÖRÜKMEZ / GÜNEŞ

DEVLETE İLHAM KAYNAĞI OLDU

■ SARI-LACİVERTLİLER, ‘Fenerbahçe Efsanesi Stadyum ve Müze Turu’ tanıtımını gerçekleştirdi. Ülker Stadı'nda gerçekleştirilen tanıtımını kulüp başkanı Ali Koç yaptı ve basın mensuplarına rehberlik etti. Burada kısa bir konuşma yapan Ali Koç, tur fikrini geliştiren eski başkan Aziz Yıldırım ve yönetimine teşekkür ederek, “Bu stadı Aziz Yıldırım ve dönemin yöneticileri yaptı. Başkanın o zaman risk alarak çıktığı bu yolculuk, kulüplerimize ve devlete ilham kaynağı olmuştur” ifadelerini kullandı.

AZİZ YILDIRIM'IN VİZYONU, EMEĞİ

■ ÜLKER Stadı’nın birçok stada örnek olduğunu dile getiren Başkan Ali Koç, “Avrupa'ya örnek olmuş bir stat. Bugün ligin 4. haftasında olmamıza rağmen, pek çok stadın çiminde sıkıntılar vardır. Burası Türkiye’nin en iyi şartlarda bakılan ve maç oynanana zeminlerinden bir tanesidir. Başkanımız Aziz Yıldırım'a da şapka çıkarmak lazım. Onun vizyonu olmasa bugün Türkiye'de bu kadar stat olmayabilirdi. Türkiye'de Avrupa'da tesis ve statta lideriz ama Türkiye'nin sonuçlar konusunda da lider olması lazım, aynı vizyonla olmalı” dedi.

ALTYAPIDA DA ÖNCÜ OLACAĞIZ

■ KULÜP olarak sporcu üretme konusunda da lider olacaklarının altını çizen Ali Koç, “Tesisleşmeden daha zor bir yolculuk bu, liderlik ve vizyon gerektirir. Örnek statlarımız inşallah kendi öz kaynaklarımızdan yetiştirdiğimiz 1. sınıf oyuncular ile dolar ve yabancı oyunculara daha az bağımlı oluruz. Burası son kontrat yapmaya gelen yabancı oyuncularla dolmamalı. Bu konuda da öncü olmak hayalimizdir” dedi. Müzeyi de kupalar ile dolduracaklarını belirten koş, ‘En çok hangi kupa’ sorusuna “Tüm kupalar” diyerek yanıtladı.