Çirkin kraliçe

Miss Turkey 2017 birincisi Itır Esen'in 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan vatandaşlarımıza hakaret içeren paylaşımları ortaya çıktı.  Esen vatandaşların tepkisi üzerine hesaplarını kapattı.  Organizasyon yetkilileri Miss Turkey World güzeli seçilen Esen’in tacını, ahlaksız paylaşımları nedeniyle elinden aldı. 

Binlerce kişi tarafından büyük merak ve heyecanla beklenen Miss Turkey 2017 yarışmasında Türkiye güzeli belirlendi. Birçok aday arasından seçilen Miss Turkey birincisi ve Türkiye güzeli, Yeşilçam oyuncusu Itır Esen'in yeğeni olan Itır Esen oldu. Ancak, Esen’in tacı, sosyal medya paylaşımları arasında görülen bir tweet’i birinciliği iptal edildi. Esen Çin'de düzenlenecek ’Miss World’ yarışmasına da katılamayacak.

PAYLAŞIM KABUL EDİLEMEZ 

Miss Turkey 2017 organizasyonu yetkilileri, güzellik kraliçesi seçilen Itır Esen’in tacını geri aldı.  Miss Turkey Başkanı Can Sandıkçıoğlu, “Üzülerek duyuruyoruz ki bu tweet'in Itır Esen tarafından atıldığı kanaatine varılmıştır. Kuruluş amacı Türkiye’yi dünya çapında tanıtmak ve imajına katkıda bulunmak olan Miss Turkey Organizasyonu’nun böyle bir paylaşımı kabul etmesi mümkün değildir” ifadesini kullandı. 

PUANLAMAYA BAKILDI 

Itır Esen’in tacının geri alınmasının ardından jüri puanlamasına göre ikinci olan Aslı Sümen’in birinci, puan sıralamasında üçüncü olan Pınar Tartan’ın ikinci, dördüncü sırada olan Yasemin Çoklar’ın ise üçüncü olduğu bildirildi. Yeni sonuçlara göre Türkiye’yi Çin Halk Cumhuriyeti’nde düzenlenecek ‘’Miss World’de’ Aslı Sümen  temsil edecek.