Hasan Can ile Metin Külünk Ümraniyelilere aşure ikram etti

Ümraniye Belediyesi, tarafından hazırlanan aşureler bugün Hz. Ali Cami, Çakmak Meydanı ve Hasan Hüseyin Camii olmak üzere 3 farklı noktada binlerce vatandaşa ikram edildi. Başkan Hasan Can ile AK Parti'li milletvekili Metin Külünk elleriyle vatandaşa servis yaptı

Ümraniye Belediyesi aşurenin bereketini ilçedeki vatandaşlarla paylaşıyor. 17 noktada 60 kazan kaynatıp aşure dağıtan Ümraniye Belediyesi; bugün de Hz. Ali Cami, Çakmak Meydanı ve Hasan Hüseyin Camii’nde  aşure dağıtım programlarında binlerce kişiye aşure dağıttı. Programlara; Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşçı, Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Küçükkapdan, Hakan Karataş, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları Muharrem Balık, İmdat Köseoğlu, Ebru Saraçoğlu, Ümraniye Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Ümraniye İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, muhtarlar, AK Parti Ümraniye Mahalle Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Aşure dağıtım programı Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk’ün dua etmesinin ardından başladı.  

Programda bir konuşma gerçekleştiren AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, muharrem ayının önemine değinerek, “Bu ayda birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Bu vesileyle rabbim ettiğimiz duaları kabul etsin” dedi.

Programlarda vatandaşlarla bir araya gelerek aşure ikram eden Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can; “Muharrem ayınız mübarek olsun. Rabbim bu memleketi, Müslümanları ve mazlumları her türlü felaketlerden muhafaza etsin” dedi. Aşure’nin kardeşliği ve milli duyguları temsil ettiğini söyleyen Başkan Hasan Can, “Her yıl dağıttığımız aşureler ile biz de bunu sağlamaya çalışıyoruz. Rabbim tüm şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifalar versin” dedi.

Aşure ikramından sonra Başkan Hasan Can, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ve protokol; Çakmak Mahallesi taksi durağında taksiciler, bölge esnafı ve Çakmak Cami Derneği’nde cami cemaatiyle bir araya gelerek sohbet etti.

Ümraniye Belediyesi, haftanın belirli günlerinde farklı noktalarda binlerce Ümraniyeliye aşure ikram etmeye devam edecek.