• Bist 100
  100.141
 • Dolar
  5,2810
 • Euro
  6,0152
 • Altın
  217,8447
İstanbul
6 / 10
0530 708 54 54
0530 708 54 54
14 Haziran 2018 11:21 | Perşembe

Hukuk profesöründen sonra bu kez de Başsavcı’yı çarptılar

Türkiye’de son dönemde adı sıklıkla duyulan telefon dolandırıcıları bu kez eski bir hukukçuyu hedef aldı. Şebekelerin son kurbanı eski bir başsavcı oldu. İlerlemiş yaşından istifade eden dolandırıcılar emekli başsavcının 400 bin lirasını aldılar ama fazla kaçamadılar...

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Türkiye için tehdit oluşturan yerlere operasyonları devam ediyor. Kandil'de çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi. PKK'ya darbe üstüne darbe vuruluyor. Özellikle yerli savunma sanayinin gelişmesinden sonra İHA ve SİHA'lar, teröristlerin girdikleri deliklerde hemen etkisiz hale getirilmesini sağlıyor. 

Telefon dolandırıcıları bugüne kadar neredeyse her kesimden insanı mağdur etti.  Akademisyenler, işadamları ve hatta hukuk profesörleri bile genellikle ‘terör operasyonu yapıyoruz’ diyen bu profesyonel dolandırıcıların kurbanı oldu. En son geçtiğimiz yıl bir ceza hukuku profesörü kendisini ‘Başsavcı’ olarak tanıtan bir dolandırıcının yönlendirmesiyle yaklaşık beş milyon lirasını poşetler içinde şebeke üyelerine teslim etmişti. 

BU KEZ EMEKLİ BAŞSAVCI

Dolandırıcılar bu kez de  eski bir başsavcıyı mağdur etti. 80 yaşına yaklaşan eski başsavcıyı arayan dolandırıcılar klasik yöntem ve telkinlerini kullanarak başsavcıyı 400 bin lirayı kendilerine teslim etmesi için ikna etti. Bu durum şebekenin başka bir kolunu takip eden savcılık ve emniyet birimleri tarafından farkedilince dolandırıcılar kısa sürede yakalandı.

Milliyet

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesiyle bağlantılı oldukları tespit edilen 3 dolandırıcı hakkında Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.