'inadı bırak başkan!'

Çöp sorunu ve su kesintileriyle sık sık gündeme gelen İzmir, bu defa da günlerde de trafik çilesiyle boğuşuyor. Uzlaşmanın sağlanamadığı TDS ve İZDENİZ arasındaki anlaşmazlık vatandaşı çileden çıkardı. 

İzmir'de sene başında toplanmayan çöpler yüzünden halk isyan etmişti, sonrasında haber verilmeden su kesintilerinin yapılması vatandaşı çok zor durumda bırakmış çoluk çocuk tüm İzmirliler damacanalarla günlerce evlerine su taşımak zorunda kalmıştı. 12 Temmuz'da Türk Denizciler Sendikası ile İzmir Belediyesi'ne ait olan İZDENİZ A.Ş.arasındaki anlaşmazlık sebebiyle başlayan grevde olan yine vatandaşa oldu. Vapur seferlerinin bir an önce başlamasını isteyen halk, Kocaoğlu'nu görevini yapmaya davet etti. 

BAŞKAN ÇÖZÜM BULMALI 

Vapur seferlerinin durmasıyla toplu taşıma araçlarında izdiham yaşandı. Kendi imkanıyla işe gitmek isteyenler erkenden yola çıksalar da vaktinde iş başı yapamadıklarını söylediler. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun çözüm bulması gerektiğini belirten İzmirliler, başkanın inatlaştığını ve bu durumun vatandaşa zarar verdiğini belirttiler. 

TRAFİK FELÇ OLDU 

Grev nedeniyle vapurları kullanamayan vatandaşlardan Selahattin Güney, çok mağdur olduğunu ifade etti. Karşıyaka'dan Üçkuyular'daki işine gelmek için çok zorlandığını belirten Güney, “Arabayla gitmek zorunda kaldım, çok benzin parası verdim. Yollar trafikten felç olmuş durumda. Aziz başkan lütfen yardımcı olun, olayı çözün.” dedi. Arabalı vapur ile Karşıyaka'ya gitmek için vapur iskelesine gelen Ümmihan Albaş ise manzaranın hiç hoş olmadığını ve grevin bir an önce sonlandırılması gerektiğini kaydetti.